Avatar 2 Filmi İçin Ekip Yeni Zelanda’ya Döndü

Avatar 2 Filmi İçin Ekip Yeni Zelanda’ya Döndü

Avatar 2 filminin yönetmeni James Cameron ve yapımcısı Jon Landau, film için çalışmalara başlamak üzere Yeni Zelanda’ya gitti.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok yeni projenin çekimleri yarıda kalmıştı. Bazı filmlerin çekimleri başlamadan belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Yeni Avatar filmi de bu projelerden bir tanesiydi. Mart ayında Avatar 2 filminin çekimleri durdurulmuştu. Bu hafta ise salgının kontrol altına alınması ve normalleşme hareketleri ile bazı ekipler çeşitli tedbirlerle setlere dönmeye başladı. 31 Mayıs Pazar günü Cameron ve Landau, çekimler için uygun ortamı planlamak için Los Angeles’tan Yeni Zelanda-Wellington’a uçtu. Şehre gelen yönetmen ve yapımcı 14 günlük karantina sürecinden sonra projeleri için çalışmalara başlayacaklar. Henüz çekimlerin ne zaman başlayacağı belli olmasa da hazırlıklara başlanması Avatar hayranlarını sevindirdi. Yapımcı Jon Landau, yolculuklarını Instagram hesabından paylaştı.

Avatar 2 Filminin Konusu

Geçtiğimiz haftalarda yapımcı Jon Landau, “Avatar 2” filminin konusu ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Filmin merkezinde Sully ailesinin olacağını belirten Landau, evlerini terk etmek zorunda kalan Jake ve Neytiri’nin, Pandora’nın dışına çıktıklarında yeni yerleri keşfedişlerini ve bu süreçte yaşadıkları maceraları izleyeceğimizi de söyledi. Yapımcının en büyük hedefi ise Peter Jackson imzalı Yüzüklerin Efendisi serisi gibi, Avatar serisinin de büyük bir hayran kitlesine sahip olarak sinema tarihine iz bırakması.

Avatar Filmlerinin Vizyon Tarihleri

Avatar serisinin dört diğer filmi için de stüdyolarla anlaşmalar imzalandı. “Avatar 2” filminin 16 Aralık 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. Serinin diğer filmleri için vizyonları 2023, 2025 ve 2027 yılları hedefleniyor.

Avatar 2 Filminin Oyuncu Kadrosu

Orijinal filmin yıldızları Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Joel David Moore, Dileep Rao, “Avatar 2” filminde de izleyeceğiz. Serinin devamı niteliğindeki filmlerde Kate Winslet, Edie Falco, Vin Diesel ve Michelle Yeoh'un oyuncu kadrosunda yer alması planlanıyor.

Avatar 2

Avatar 2

Vizyon Tarihi: 16 Aralık 2022
Yönetmen:

Yorumlar