Avatar 2 Tamamlandı

Avatar 2 Tamamlandı

“Avatar“ serisinin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen James Cameron; “Avatar 2“nin çekimlerinin tamamlandığını duyurdu.

"Titanik" ve "Aliens" gibi ses getiren yapımların ardından, "Avatar" ile büyük başarıya imza atan yönetmen James Cameron, "Avatar" serisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cameron, "Avatar 2" filminin çekimlerinin %100 tamamlandığını duyurdu. Serinin üçüncü filmi "Avatar 3"ün ise %95'inin tamamlandığını belirtti.

Bütün engellere rağmen tamamlandı!

Serinin ilk filmi 2009 yılında vizyona girmişti ve uzun yıllar boyunca dünyanın en çok izlenen filmi olarak anılmıştı. Serinin ikinci filminin ise gösterim tarihi tam 8 kere ertelenmişti. Tüm ertelemelere rağmen "Avatar 2"nin çekimleri tamamlandı. "Avatar 3"ün çekimleri ise tamamlanmak üzere. Serinin filmleri ikişer yıl arayla 2022'den başlayarak 2028'e kadar vizyondaki yerini almış olacak. James Cameron, serinin son durumu ile ilgili yaptığı açıklamada: "COVID, herkesi olduğu gibi bizi de vurdu. Yaklaşık 4,5 ay kaybettik. Bunun sonucu olarak da 2022 Aralık ayına erteledi. Bu zaten duyurulmuştu. Ancak bu, filmi bitirmek için fazladan bir yılım olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü Avatar 2'yi teslim ettiğimiz gün Avatar 3'ü bitirmek için çalışmaya başlayacağız." ifadelerine yer verdi.

Avatar Çekimleri Yeni Zelanda'da

Şu sıralar "Avatar 3"ün çekimleri Yeni Zelanda'da devam ediyor. Cameron, yaptığı açıklamada serinin devamı hakkında detaylara da değinerek: "Canlı aksiyonun kalan kısmının çekimlerini yapıyoruz. Geriye %10'luk bir kısım kaldı. Avatar 2'yi %100 tamamladık, Avatar 3'ün ise %95'ini tamamladık" dedi.

Avatar Filmlerinin Vizyon Tarihleri

"Avatar 2" 16 Aralık 2022'de beyazperdedeki yerini alacak. "Avatar 3" 20 Aralık 2024'te, "Avatar 4" ise 18 Aralık 2026'da seyircisiyle buluşacak. "Avatar 5"in 2028 yılında vizyona gireceği belirtilse de henüz kesin bir tarih açıklanmadı.

Avatar 2

Avatar 2

Vizyon Tarihi: 16 Aralık 2022
Yönetmen:

Yorumlar