Avengers Endgame Amacına Ulaşamadı

Avengers Endgame Amacına Ulaşamadı

Marvel’ın son yapımı olan Avengers: Endgame filmi amacına ulaşamadı.

Uzun yıllardır devam eden ve birçok karakter filmi ile birlikte zengin bir evreni inşa eden Avengers serisinin muhtemel son filmi Avengers: Endgame amacına ulaşamadı. Marvel tarihinin en başarılı filmi olan ve bir önceki yıl vizyona giren öncülü Avengers: Infinity War’ı geride bırakan Endgame; Avatar’ı geçemedi. Film; vizyon süresi dolduktan sonra rekora çok ama çok yaklaşıldığı için rekor kırmak amacıyla tekrar vizyona sokulmuştu. Daha önce giden seyircileri tekrar getirebilmek için sürpriz ek sahnelerin de eklendiği film şimdilik dünya hasılat rekorunu kıramadı.

 

27 Milyon Dolar Daha Lazım

Rekor kırmak amacıyla başlanan ikinci vizyon macerasında Avengers Endgame filmi ABD’de 5.5 milyon dolar, ABD dışında 2.3 milyon dolar daha hasılat elde etti. Bu yeni 7.8 milyon dolarlık kazanç ile birlikte Avengers Endgame filminin toplam hasılatı 2.76 milyar dolara çıktı. Ancak bu miktar tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi unvanını taşıyan Avatar’ı geçmeye yetmedi. Endgame’in toplamda 2.78 milyar dolar hasılata imza atan Avatar’ı geçmesi için 27 milyon dolara daha ihtiyacı var. Eklenen sürprizlere rağmen ilk haftasında sadece 7.8 milyon dolar toplayabilen filmin ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın 27 milyon dolar daha bulamayacağı düşünülüyor. Yani Avatar’ı tahtından etmek başka bahara kaldı.
 

Yeni Endgame Sürprizleri Geliyor

Çoğu önemli filmde olduğu gibi Avengers Endgame’in DVD ve Bluray versiyonlarında da sürpriz eklentiler ve sahneler olacak. Bu yüzden izleyiciler filme eklenen sahneleri görmek için 3 saatlik dev bir filmi baştan sonra tekrar izlemeyi gereksiz buluyor ve DVD’leri bekliyor.
 
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2019
Yapımcı:

Yorumlar