Avengers: Endgame Artık En Çok İzlenen Film

Avengers: Endgame Artık En Çok İzlenen Film

Marvel yapımı Avengers: Endgame nihayet dünyanın en çok izlenen filmi oldu.

Marvel Sinematik Evreni’nde bir dönemin sonunu getiren ve unutulmaz Avengers serisi için görkemli bir final hazırlayan Avengers: Endgame filmi vizyona girdiği aylarda çok büyük bir kitle tarafından izlenmiş, dünyadaki sinema rekorlarını alt üst etmişti. Ancak film ne kadar vizyonda dursa ve PR çalışması yapsa da en büyük rekor olan Avatar’a ait en çok gişe hasılatı elde eden film rekorunu kıramamıştı. Marvel yetkilileri bu işi inada bindirip Endgame’i vizyondan çıktıktan sonra dünya genelinde tekrar vizyona soktular. Büyük bir mücadelenin ardından başlarda kapanmayacak gibi görünen fark kapandı. Avengers: Endgame artık dünyanın en çok hasılat yapan filmi.

 

Avengers: Endgame 3 Milyar Dolara Dayanabilir

Tekrar vizyona sokulduğu dönemde rakibi Avatar ile arasında yarım milyar dolara yakın fark olan ve ilk haftasında bu farkın sadece 20 milyonunu kapatabilen Endgame için; James Cameron’un Avatar’ını geçemeyecek yorumları yapılmıştı. Ancak Marvel’ın uğraşları sonuç verdi ve Avengers: Endgame filmi; Avatar’a ait 2 milyar 789 milyon 700 bin dolarlık rekora dayandı.

Enflasyona Bakılırsa Rekor Hala Avatar Filminin

Avengers: Endgame ve Avatar yarışında hasılat hesaplamaları yapılırken ülkelerin enflasyonları henüz hesaba katılmadı. Örneğin Türkiye’de TL’nin Dolar karşısındaki değeri daha düşük olduğu için Avatar ve Avengers: Endgame’in izleyici sayıları neredeyse aynı olmasına rağmen elde ettikleri hasılat farklı. Bu durum hesaba katıldığında liderlik hala Avatar filminde diyebiliriz.
 
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2019
Yapımcı:

Yorumlar