Babylon Berlin Dizisinin Üçüncü Sezonu BluTV'de Yayınlandı

Babylon Berlin Dizisinin Üçüncü Sezonu BluTV'de Yayınlandı

40 milyon Euro’luk bütçesi ile Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı olan Babylon Berlin dizisinin üçüncü sezonu BluTV'de yayınlandı.

Türkiye'nin dijital yayın platformu BluTV'de yayınlanan Babylon Berlin dizisinin büyük bir merak ile beklenen üçüncü sezonu başladı.
Volker Kutscher’in kaleme aldığı 7 kitaptan oluşan Gereon Rath serisinden senaryolaştırılarak çekilen Babylon Berlin’in 12 bölümden oluşan üçüncü sezonu, serinin ikinci kitabı Sessiz Ölüm’den uyarlandı. Dizinin üçüncü sezonunun odağında sinema sektörünün gelişimi yer alıyor. Sessiz sinemaya karşı yükselen sesli sinema, film stüdyoları, Berlin’in eğlence hayatı konu ediliyor.

Babylon Berlin Üçüncü Sezon Fragmanı

0 Milyon Euro Bütçeli Babylon Berlin BluTV’de

40 milyon Euro’luk bütçesi ile Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı olan Babylon Berlin, 20’li yıllarda bir davayı çözmek için Köln'den Berlin'e gönderilen komiser Gereon Rath'in ekseninde dönemin Berlin'i ve gelişimini anlatıyor. Dizide uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay yaşıyor. Dizinin başrollerinde Volker Brunch (Gereon Rath) ve Liv Lisa Fries (Charlotte Ritter) yer alıyor.

Yorumlar