BAFTA Ödülleri Arasında Artık En İyi Oyuncu Seçimi Var

BAFTA Ödülleri Arasında Artık En İyi Oyuncu Seçimi Var

BAFTA Ödülleri arasına En İyi Oyuncu seçimi ödülü de eklendi.

Son dönemlerde başta Oscar Ödülleri olmak üzere uluslararası festivallerdeki ödül kategorilerinde yapılabilecek olası değişiklikler tartışılıyordu. Özellikle Oscar Ödülleri için En İyi Popüler Film Kategorisi’nin konuşulması, üstüne Steven Spielberg’ün Netflix yapımları aleyhine açıklamaları da eklenince 2020 Oscar Ödülleri’nde bizi nelerin beklediğini merak etmeye başladık. 

 
Herkes Oscar Ödülleri’nden bir haber beklerken ilk haber İngiliz Akademisi Ödülleri olan BAFTA’dan geldi. BAFTA Ödülleri arasında artık “Best Casting Director” (En İyi Cast Direktörü) kategorisi yer alacak.

Oscar Akademisinin Yeni Başkanı Bir Cast Direktörü

BAFTA’ya; Oscar’dan önce oyuncu seçimiyle ilgili bir kategori eklenmesinin ilginç tarafı ise günler önce Oscar Akademisi’nin başına tarihte ilk kez bir cast direktörünün seçilmesi oldu. Akademi’nin yeni başkanı David Rubin; oldukça ünlü bir cast direktörü. Birçok önemli filmin oyuncularını belirleyen Rubin’in cast direktörü olmasından ve BAFTA Ödülleri’ne bu kategorinin eklenmesinden dolayı en geç 2021’de Oscar Ödülleri’ne de En İyi Cast Direktörü Ödülü’nün geleceğini söyleyebiliriz.
 

Yorumlar