Başarılı Yönetmen Özer Kızıltan'ı Kaybettik

Başarılı Yönetmen Özer Kızıltan'ı Kaybettik

“Takva“ filminin başarılı yönetmeni Özer Kızıltan hayatını kaybetti.

Türk televizyon sektöründe ve beyazperdede birçok başarılı yapıma imza atan ünlü yönetmen Özer Kızıltan, 57 yaşında hayatını kaybetti. Başarılı yönetmenin bir süredir kanser tedavisi gördüğü biliniyordu.

Ödüllü Yapımların Unutulmaz İsmi Oldu

Başta İstanbul Film Festivali, Berlin Film Festivali ve Antalya Film Festivali gibi birçok festivalde ödüle layık görülen Takva filmi olmak üzere Özer Kızıltan, televizyonda büyük kitlelerin hayranlığını kazanan birçok yapımda yer almıştır. Mert Fırat'ın kadrosunda yer aldığı Beni Unutma’yı yöneten yönetmenin;  Barış Akarsu ve Merve Sevi'nin başrollerini paylaştığı Yalancı Yarim ve Gülbeyaz dizilerinin bazı bölümlerinde imzası bulunmaktadır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Hocalık Yapıyordu

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Özer Kızıltan'ın Lütfi Akad, Duygu Sağıroğlu, İlhan Arakon, Sami Şekeroğlu gibi sinema sektörünün duayenlerinden dersler aldığı biliniyor. Kızıltan; uzun bir süredir de kendisi gibi yeni sinemacılar yetiştirmek için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde atölye çalışmaları yürütmekteydi. 

Cinedb yazarlarımızın da birçoğunun hocalığını yapan Kızıltan’a rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Tüm sinema camiasının başı sağ olsun.

Yorumlar