Batman'i Canlandıracak Oyuncu Belli Oldu: Robert Pattinson

Batman'i Canlandıracak Oyuncu Belli Oldu: Robert Pattinson

Matt Reeves'in yeniden çekeceği Batman filmlerinde Bruce Wayne (Batman) rolünü, Twilight (Alacakaranlık) serisinin yıldızı Robert Pattinson canlandıracak.

DC'nin en büyük karakterlerinden olan Batman'i, beyaz perdede en son Ben Affleck canlandırmıştı. Rolün Robert Pattinson'a verilmesiyle oyuncu kadrosundaki tartışmalar da sona erdi.  Batman'i canlandırmak için imzayı atan Pattinson, Ben Affleck'in yerini alacak. Ben Affleck'in kişisel nedenlerden dolayı projeden ayrılması gerektiğini yaptığı açıklamalarda belirtmişti, Batman'i yazıp yönetmesi beklenen Affleck'in projdeden ayrılmasıyla filme yeni kadro oluşturuldu.

Yönetmen Matt Reves yaptığı bir açıklamada ; Batman'in en iyi dedektif olduğunu ancak bu tarafının önceki filmlerde fazlasıyla ön plana çıkarılmadığını, noir tarzında ve Batman'in dedektiflik yeteneğine odaklı bir film çekeceğini söylemişti. 
Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanması gereken filmin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncuların da zamanla açıklanması bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra Hollwood'dan gelen haberler, Robert Pattinson'un anlamayı imzalamış olmayabileceğini ve Batman rolünü aktör Nicholas Hoult'un da canlandırma ihtimali bulunduğu söyleniyor. 
Yeni Batman filmi 25 Haziran 2021 tarihinde sinemalarda yerini alacak.

Yorumlar