Ben Stiller'dan Stephen King Uyarlaması Geliyor

Ben Stiller'dan Stephen King Uyarlaması Geliyor

Ben Stiller; yazar Stephen King'in “Rat“ hikayesini beyazperdeye taşıyacak.

Usta korku yazarı Stephen King'in eserleri, beyazperdeye uyarlanmaya devam ediyor.  Bu yılın Nisan ayında raflardaki yerini alan "If It Bleeds" derleme kitabının içinde yer alan hikayeler sırayla filme uyarlanıyor. En son Netflix, usta yazarın "Mr. Hannigan's Phone" isimli hikayesini filme uyarlayacağını açıklamıştı. Şimdi ise ünlü komedyen Ben Stiller'ın, "If It Bleeds" kitabındaki "Rat" hikayesini filme uyarlayacağı kulislerde konuşulmaya başladı. Henüz detaylar netleşmese de anlaşma sağlanırsa Ben Stiller’in aynı zamanda filmin başrolünü üstleneceği konuşuluyor.

Ben Stiller, "Rat"ın Başrolü Olacak

Komedyen Ben Stiller, Escape At Dannemora ve The Secret Life of Walter Mitty yapımlarıyla yönetmenlik koltuğuna alışmaya başladı. Stephen King'in "Rat" eseriyle ilk defa korku türünde bir filmde hem yönetmen hem de başrol olarak yer alacak. Ben Stiller, şu sıralar başrolünde Oscar Isaac'in yer aldığı "London" filmini yönetmeye hazırlanıyor. "London" filminden sonra "Severance dizisi ve "Super Sad True Story" isimli filmlerde de yönetmen olarak yer alacak.

"Rat" Hikayesi Ne Anlatıyor?

"If It Bleeds" isimli derleme kitabında yer alan "Rat" öyküsü, yazar Drew Larson'un başına gelen talihsizlikler anlatılıyor. Drew Larson, kitap yazmak isteyen ancak ne zaman masanın başına otursa hayatı alt üst olan şanssız bir yazardır. Yaşadığı aksaklıklar nedeniyle yazmayı bırakan Drew Larson akademik kariyerine odaklanır ancak her zaman aklının bir köşesinde Western gerilim kitabı vardır. Bu kitabı tamamlamak için bir ormanda eski aile kulübesine yerleşerek çalışmaya başlar ancak yine her şey tepetaklak olur. Fırtına çıkar ve kulübeyi fareler basar. Kulübesine gelen fare, Drew Larson'a bir teklifte bulunur. Fare, Larson sevdiği birini öldürdüğü takdirde önündeki engelleri kaldıracağını söyler.

Yorumlar