Benedict Cumberbatch Ressam Oldu

Benedict Cumberbatch Ressam Oldu

Benedict Cumberbatch’ in Louis Wain adlı yeni filminden ilk görsel paylaşıldı.

Yapımcılığını Amazon Stüdyoları' nın üstlendiği Louis Wain filminde başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch ressam olarak seyirci karşısına çıkacak. Ressam Louis Wain'in yaşamın dönemlerini anlatması beklenen filmin yönetmenliğini Will Sharpe üstelenirken, senaryosu Simon Stephenson'ın tarafından beyaz perdeye aktarılacak.

 

Merakla beklenen yapımın kadrosunda Benedict Cumberbatch ile beraber başrolü Claire Foy üstlenirken ikiliye Stacy Martin ve Hayley Squires eşlik ediyor.

Louis Wain, 19. yüzyılda yaşamıştır. 10 yaşına kadar ailesi tarafından okula gönderilmeyen Wain, kaçarak sürekli Londra'yı gezen biri olarak akıllara kazındı. West London School of Art'a girdiği zamandan itibaren hayatının odağı sanat olan Wain, Emily ile mutlu bir evlilik gerçekleştirmiştir. Ancak Emily üç yıl içerisinde meme kanserinden hayatını kaybetti. Wain, çizimlerinde sürekli olarak kurtardıkları kediden ilham alıyordu. Kurtardığı bu kedileri insan formuna sokarak çiziyordu. Her ne kadar döneminin önemli ressamlarından olsa da ekonomik durumu çok iyi değildi. Yaşamının ilerleyen dönemlerinde şizofreni olduğu gerekçesiyle akıl hastanesine kapatıldı.

Yorumlar