Beyond Good & Evil Oyun Serisi Film Oluyor

Beyond Good & Evil Oyun Serisi Film Oluyor

Netflix, “Beyond Good & Evil“ oyun serisini beyazperdeye uyarlamak için yönetmen Rob Letterman ile anlaştı.

Dünyanın en büyük dijital platformlarından birisi olan Netflix yeni bir uyarlama için hazırlıklara başladı. Bu sefer "Beyond Good & Evil" oyun serisi filme uyarlanacak. Oyunun filme uyarlanması için geçtiğimiz yazın dikkat çeken yapımlarından birisi olan "Dedektif Pikaçu"nun yönetmeni Rob Letterman ile anlaşıldı. Film, animasyon ve gerçek görüntülerin harmanlanmasıyla oluşacak. Letterman, benzer bir yöntemi "Dedektif Pikaçu" filminde de kullanmış; animasyon ve gerçek dünyayı birleştirmişti. Çok beğenilen bu uygulama şimdi, "Beyond Good & Evil" için de kullanılacak. Netflix ile anlaşmaya varan Letterman, film için erken yapım hazırlıklarını yapıyor.

Film Hakkında Detaylar

Henüz erken yapım aşamasında olan film için tek kesin haber yönetmen koltuğunda Rob Letterman'ın oturacak olması. Projenin yapımcılığını ise Ubisoft Film & Televizyon şirketinden Jason Altman ve Margaret Boykin'in üstleneği açıklandı. Ancak senaryo için henüz hiçbir isimle anlaşmaya varılmadı.

"Beyond Good & Evil" Konusu

Oyun serisinde hem gazeteci hem de savaşçı olan ana karakter Jade'in uzay komplosunu ortaya çıkarmaya çalışırken yaşadığı maceralar ana temayı oluşturuyor. Oyunda Jade veya arkadaşları aracılığıyla oyuncular bulmalar çözüyor, düşmanlarla savaşıyor ve uzay komplosunu çözmek için deliller topluyordu.

Oyun aslında bir üçleme olarak tasarlandı ancak ekonomik olarak elde ettiği başarısızlık nedeniyle 2007 yılından beri "Beyond Good & Evil 2" henüz piyasaya sürülmedi. Ancak 2019 yılının son aylarında oyunu tasarlayan ekip 12 milyon dolarlık ultra modern bir tesise taşındı. Bu yeni tesis içerisinde oyunun daha hızlı geliştirileceği tahmin ediliyor. Hatta Netflix'in, oyunun yeni versiyonundan önce filmi piyasaya süreceği söylentisi şimdiden yayılmış durumda.

Yorumlar