Bilge Can Göker

Biyografi Dizileri
Bilge Can Göker
Görev:
Oyuncu
Uyruk:
Türk
Doğum Tarihi:
05 Kasım 1978

Bilge Can Göker Biyografi

5 Kasım 1978 tarihinde dünyaya gelen Belge Can Göker'in babası Türk tiyatro ve sinema sanatçısı, oyuncu, yazar, yönetmen, senarist, gazeteci Zeki Göker; annesi ise Tiyatro sanatçısı Gül Göker'dir. Göker,Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur. Ankara Birlik Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi alan Göker, Gökyüzünün Yarısı Bizim, Hopa Belediyesi Dokuma Emekçileri Tiyatro Topluluğu, Macera Treni Tiyatro Kare, Cumhuriyet Treni Tiyatro Kare'de tiyatro yönetmenliğini üstlenirken, Onca Yoksulluk Varken Tiyatro Kare'de yardımcı tiyatro yönetmenliği yapmıştır.
İstanbul Devlet Tiyatrosu - Mariana Pineda, Ankara Birlik Tiyatrosu - Hastane mi Kestane mi, Teneke, Leylek Sultan, İcraatın İçinden İnsan Manzaraları, Becerikli Kanguru, Tiyatrocu, Haziranda Ölmek Zor, Pir Sultan Abdal, Ana, Bir Ulu Çınar (Rıfat Ilgaz), Güneşten Bir Parça, Karanlıkta Işık Damlaları, Kral Gitti Dayak Bitti, Kazıda ki Büyük Sır, Sevimli Oyuncaklar, Adını Çocuklar Koysun, Gurbet Kuşları, Canavar Cafer, Bir Güzel Çirkin Kral, Kral Çıplak, Günde Dünü Yaşamak, Nuh’un Gemisi, Savunma Öyküsü, Mahzuni Şerif Müzikali gibi tiyatroların oyuncu kadrosunda yer almıştır.
Bizim Sınıf (TV Dizisi) 1986 (86 Bölüm), Arkadaşım Benim (TV Filmi) 1988, Evlerden Biri (TV Filmi) 1989, Bir Yaz Kampı Macerası (Çocuk Filmi) 2006, Arka Sokaklar, Umutsuz Ev Kadınları, Muhteşem Yüzyıl, Aramızda Kalsın, Merhamet, Kaçak, Kardeş Payı, Aramızda Kalsın ve daha birçok Sinema filmlerinde ve TV dizilerinde yer almıştır.
Ayrıca; sunuculuk, seslendirme ve solistlik yapmıştır.