Filtreler

Bilim Kurgu Filmleri

867 sonuç Sırala
Filtrele

Bilim kurgu filmleri günümüzde olmayan bilim ve teknoloji unsurlarını kullanır. Böylece yakın gelecek ya da uzak gelecekle ilgili senaryolar oluşturulur. Bizi uzayın derinliklerine veya farklı dünyalara götüren bu kurgu her yaştan herkesin ilgi odağı olmuştur.

Nadir de olsa geçmişi kurgulayan bilim kurgu da mevcuttur. Bilim kurgu, adından da anlaşılacağı gibi kurgusal öğeleri içerir. Ayrıca yaratıcı çalışmalar ile aksiyon, fantastik ve korku filmleri ile de iç içe olabilir. Bilim kurgu içerisindeki kurgulamalar gelecekle, alternatif zaman dilimleri ile uzaylılar ve dış dünya ile mevcut doğa yasalarına ters düşen bilimsel kurallar ve teknoloji ile oluşturulur.

Tüm Zamanların Kült Bilim Kurgu Filmleri
Bilim kurgu filmleri ilk olarak 19. yüzyılın sonlarında Jules Verne, H. G. Wels tarafından ilk örnekleri verilmiştir. Günümüzde ise bilim kurgu alanında adından en çok bahsettiren yazar Isaac Asimov olmuştur.

Kült haline gelmiş olan bilim kurguların arasında Matrix yer almaktadır. Lana Wachowski ve Lilly Wachowski tarafından yönetilen film gösterime girdiği 1999 yılından beri en çok sevilen bilim kurgulardan biri haline gelmiştir. Avatar ise başlı başına bir efsane haline gelmiştir. Yönetmenliğini James Cameron’ın üstlendiği film, 2009 yılında gösterime girmiştir ve en çok izlenen bilim kurgular arasındadır.

1977 yılında yapılan Yıldız Savaşları filmi de bir diğer kült bilim kurgulardan biridir. .George Lucas tarafından yönetmenliği yapılan film, bilim kurgu seven kişilerin gözdesidir ve her daim en sevilen filmlerden biri olacaktır.

James Cameron tarafından yönetilen ve 1984 yılında yapılan Terminatör filmi ise 2029 yılını anlatan çok keyifli bir bilim kurgu ve gerilim filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Arnold Schwarzenegger filmleri arasında en çok sevilenler arasında olan bu filmin 2. ve 3. filmleri de çekilmiştir.

Cinedb ile Bilim Kurgu Filmleri Kategorisi
Cinedb olarak kullanıcılarımıza çok sayıda çeşitli bilim kurgu filmleri hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Sinemaseverlerin büyük bir coşku ve tutku ile seyrettikleri bu filmlerle ilgili tüm bilgilere platformumuz üzerinden kolaylıkla ulaşılmaktadır.

Geçmişten bugüne çekilmiş olan tüm bilim kurguların konusu, oyuncuları, yönetmenleri, fragmanları ve yorumları sitemizde sizler için yer almaktadır.

/37