Birds of Prey Gişede Hayal Kırıklığı Yaratınca İsmi Değiştirildi

Birds of Prey Gişede Hayal Kırıklığı Yaratınca İsmi Değiştirildi

DC Spin-off’ u Birds of Prey filmi gişede hayal kırıklığı yarattı.

Warner Bros., ilk üç günde gişede beklenen etkiyi yaratmayan Birds of Prey filminin isimin değiştirme kararı aldı. Başrolünde Margot Robbie’nin yer aldığı filmin adı Harley Quinn olarak değiştirildi. Bu senenin en çok beklenen filmlerinden biri olan Birds of Prey, ilk hafta sonunda sadece 33 milyon dolar kazandı.

Bu durumdan pek hoşlanmayan Warner Bros. filmin gişe performansını arttırmak için enteresan bir hamlede bulundu. ComicBook.com da yer alan bilgilere göre ABD’deki bazı sinema salonları Birds of Prey’in ismini Harley Quinn: Birds of Prey şeklinde revize etti.

Warner Bros.’un yeni stratejisinin, filme olan ilgiyi artıracağını düşünmek biraz ütopik bir hayal gibi duruyor. Sonuçta, Quinn’in adı zaten başlığın uzun versiyonunda yer alıyordu. Dolayısıyla, söz konusu isim değişikliğinin gişeyi gerçek anlamda etkilemesi çok da mümkün görünmüyor.

Birds of Prey’in daha önceki DC spin-off’ları kadar başarılı olamaması hakkında çeşitli teoriler var. Bazıları R-Rated (18+) olmasının bunda etkili olduğunu savunuyor; fakat, hem Deadpool serisi hem de Joker’in gişedeki muhteşem performansını göz önünde bulundurduğumuzda, bu tez anında çürüyor. Diğer bir görüş ise destekleyici rollerin sinema salonlarını dolduracak kadar güçlü olmadığı yönünde.

Film, Harley Quinn’in Joker’den ayrıldıktan sonraki dönemini anlatıyor. Genç bir kızı, kötü bir suç lordundan kurtarmak için süper kahramanlar Black Canary, Huntress ve Renee Montoya ile iş birliği yapan Quinn, kendisini soluksuz bir maceranın içinde bulunuyor. 84 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan film, şu ana kadar dünya çapında 79,5 milyon dolar gişe hasılatı topladı.

Yorumlar