Bizim Semtin Çocukları

Film Detayları Fragman Oyuncular
Bizim Semtin Çocukları Film Afişi
Tür:
Yapım Yılı:
2020
Süre:
1 saat 40 dakika
Vizyon Tarihi:
02 Ekim 2020
Ülke:
Türkiye
Dil:
Türkçe
Senarist:
Yönetmen:

Bizim Semtin Çocukları Filmi Konusu

Yusuf ve Samet birlikte büyümüş, kardeşten öte iki arkadaştır. Her ikisi de ünlü bir gece kulübünde çalışmaktadır. Yusuf kulübün valesi, Samet ise kapıda koruma görevlisidir. İki bıçkın delikanlıdan Yusuf, mahallenin en güzel kızlarından Gizem ile Samet ise güzellikten pek nasibini alamamış Dicle ile sevgilidir. Gençler ilişkilerine evlilik gözü ile bakmaktadır…

Hikâyemiz mahallenin kabadayı bozuntusu Hırsız Cevat’ın bu gençleri tuzağa düşürmek için yaptığı kaba kuvvetle başlar. Cevat’ın amacı valelik yapan Yusuf’a lüks arabaları çaldırmaktır. Ancak Yusuf böyle bir şeye asla yanaşmaz. Bu nedenle Cevat’ın adamları kahvede olay çıkartır ve Samet yaralanır. Hastanede beyin tomografisinin başkasınınkiyle karışması sonucu kankasının ömrünün sonuna gelme ihtimaliyle yıkılan Yusuf, bundan böyle can dostunu son günlerinde mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır. Cevat’ın kulübe lüks arabasıyla gelmesiyle Yusuf’un kafasında planlar oluşur.

Cevat’ın arabasını kaçıran Yusuf, Samet’i alır, Samet’in çılgın halası Nebahat’ın onlara katılması ve arabanın arka koltuğunda içi para dolu çanta bulmasıyla kimi zaman kahkahalarla, kimi zaman da hüzünle izleyeceğiniz maceralı bir yolculuk başlar.

Bizim Semtin Çocukları Filmi Yorumları

Bizim Semtin Çocukları Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör

Bizim Semtin Çocukları Filmi Fotoğrafları