BKM'den Organize İşler ve Netflix Açıklaması

BKM'den Organize İşler ve Netflix Açıklaması

BKM; Organize İşler Sazan Sarmalı’nın Netflix’te gösterime girmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp-yönettiği Organize İşler Sazan Sarmalı filmi vizyona girdikten sadece iki hafta sonra Netflix platformu üzerinden izleyiciye sunulunca kamuoyu bu alışılmadık olayı farklı tepkilerle karşılamıştı. Konu hakkında gelen sorular ve tepkiler üzerine BKM önemli bir açıklama yayınladı. Açıklamada Netflix ile yapılan anlaşmanın Türk sinemasının geleceği için önemli ve faydalı olduğunun altı çizildi.

 

YASA ERTELENDİ FİLM ERTELENMEDİ  

“BKM olarak, sonuna  kadar desteklediğimiz ve yasalaşmasından büyük memnuniyet duyduğumuz sinemalarla  ilgili düzenlemenin; kampanyalar ve yazılımlarla ilgili kısmının yürürlüğünün, teknik ve ticari nedenlerle 1 Temmuz 2019'a ertelenmiş olmasına rağmen,  filmlerimizin vizyon tarihini ertelemedik ve sezon için hazırladığımız tüm filmlerimizi vizyona çıkarma kararı aldık. Sektörümüzde yaşanan krizde ve değişen  dünya koşullarında sinemayı ayakta tutmak adına Netflix ile yaptığımız bu anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi yere taşıyacağına eminiz."  

ORGANİZE İŞLER SAZAN SARMALI'NI BÜTÜN DÜNYA DUYDU

 

"İstanbul'a ait bir filmi dünya çapında milyonlarca izleyiciye sunmak  kararımızın gelecekte Türk sinemasının da aynen Türk dizilerinde olduğu gibi  dünya seyircisi ile buluşmasına önayak olacağına, ülkemizin ve Türk sinemasının tanıtımına büyük katkı sağlayacağına kalpten inanıyoruz. Ayrıca bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz. Netflix ile yaptığımız  anlaşma sadece "Organize İşler Sazan Sarmalı" filmimiz için geçerlidir ve diğer BKM filmleri yalnızca sinemalarda gösterime girecektir."

 
Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı

Vizyon Tarihi: 01 Şubat 2019
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar