Black Mirror; 2020'yi Anlatacak

Black Mirror; 2020'yi Anlatacak

Netflix’in Yeni Black Mirror Reklamı: Yaşadıklarımız

Netflix, Black Mirror dizisinin 6.sezonu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni sezon gerçek dünyayı yansıtacak.

2020’nin Laneti Black Mirror’da Anlatılacak

Dünyanın dört bir yanından insanlar, 2020 yılında yaşadığımız olayların distopik bir kitaba veya bir filme benzetiyorlar. 2020 yılında küresel felaketler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Önce Avustralya’daki söndürülemeyen orman yangınları, ardından yüz binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını ve son olarak birkaç gündür dünya basınını sallayan ABD’de George Floyd’un ölümünün ardından yaşanan eylemler…

Her ne kadar yaşadıklarımızın bir film olduğunu ya da kötü bir kabus gördüğümüzü düşünsek de her geçen gün dünyaca yeni bir felakete uyanıyoruz. Yaşadığımız olaylar, Netflix’in popüler dizisi Black Mirror’ın senaryoları ile benzerlik taşıması da dizisinin takipçileri tarafından sosyal medyada sıkça vurgulanmıştı. Bu benzerlik Netflix’in de dikkatini çekti. Bu benzerlik ile 6. sezonun yaşadığımız bu korkunç olayları yansıtmasına karar verildi. 6. Sezonun reklamı ise oldukça çarpıcı bir yöntemle yapılmaya başlandı. Dizi için oldukça dikkat çekici ve akılda kalıcı bir poster hazırlandı. Posterde ise “6th Season. Live Now, everywhere.” yazısına yer verildi. Şu an gerçekleşen her olayın, 6. Sezon olduğunu vurgulayan yazı ve vatandaşların fotoğraf çekinerek dizinin içinde olduklarını hissedecekleri şekilde tasarlanan reklam, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Açıklama Black Mirror Dizisinin Yaratıcısından Geldi

Dizinin 6. Sezonu ile ilgili açıklamayı ise dizinin yaratıcısı Charlie Brook yaptı. Brook, dizide toplumların dağılmasının anlatılacağından ve insanların bu anlatıma hazır olmadığını düşündüklerinden bahsederek 6. sezonun beklemede olduğunu belirtti. Aynı zamanda dizinin yeni sezonunun çekimlerine ilişkin herhangi bir girişimin gerçekleşmediğini de söyledi. Bu haberler, dizinin takipçileri için üzücü olsa da yapılan reklam yeni sezona ilişkin beklentileri de yükseltti.

Yorumlar