Bob Dylan Şarkıları Dizi Oluyor

Bob Dylan Şarkıları Dizi Oluyor

Usta müzisyen Bob Dylan'ın şarkılarındaki karakterleri, bir dizi projesi ile izleyeceğiz.

Birçok yazar, Bob Dylan'ın şarkılarındaki karakterin içinde bulunduğu bir televizyon dizisi projesi için yarışıyordu. Bu yarışı Josh Wakely kazandı ve projenin hazırlığına başladı. Bob Dylan'ın şarkılarındaki karakterin canlandırılacağı cesur bir drama dizi olarak izleyeceğimiz 'Time Out Of Mind' projesinin yapımcılığını ise Warren Littlefield üstlendi ve anlaşma imzalandı. 

Josh Wakely; Time Out Of Mind Projesini Anlattı

Wakely ve Littlefield ikilisi, dizinin ilk üç bölümünün senaryosu tamamlandığında dizinin paketini piyasaya sürecekler. Wakely, bir drama dizisi olan 'Time Out Of Mind' yapımı hakkında kısa açıklamalarda bulundu: 'Bob Dylan'ın Amerikan tarihinin en büyük anlatıcılarından olduğuna inanıyorum. Ve yarattığı tüm bu karakterler, Maggie’s Farm'dan Maggie, Joey Gallo, Peggy Day, “Hurricane” Carter, Tambourine Man, JFK suikastından sonraki gün kendilerini farklı nedenlerden dolayı Greenwich Köyü'nde bulurlarsa ve dünyanın değiştiği sokaklarda derin bir kargaşa döneminde bir yolculuğa çıkarlarsa?'
Bob Dylan şarkılarını temel alan projesi ile adından şu sıralar sıkça söz ettiren Wakely, Avustralya'da kendi müzik videoları ile tanınıyor. Avustralya'daki müzik endüstrisinin içinde olan Wakely, Beatles şarkılarını temel alan bir animasyon dizisi için önce Sony'nin kapısını çalmıştı. Bu proje Netflix tarafından onaylanan ilk çocuk serilerinden biriydi ve proje, Beatles şarkılarının yaygın olarak kullanıldığı 'Beat Bugs' dizisi olarak piyasaya girdi. Wakely, bu projenin yanı sıra Netflix için 'Motown Magic' çizgi dizisini de seyircilerle buluşturmaya devam etti. Ve Wakely üçüncü bir proje olarak Bob Dylan'ın şarkılarından esinlenerek bir şov oluşturma sürecini başlattı. 

Time Out Of Mind; Coronavirüsten Etkilenebilir

Wakely, 'Beat Bugs' projesini yönetmeye devam ederken Bob Dylan'ın menajeri Jeff Rosen ile iletişime geçerek 'Bob Dylan son 50 yılın en sıradışı sanatçısı ve inanıyorum ki, bunu net olarak ortaya koyan yaratıcı bir seri yapacağım. Lütfen gelip seninle bunun hakkında konuşabilir miyim?' dedi. Wakely, menajerden 15 dakikalık bir görüşme sözü aldı. Menajer ve Wakely'nin projeyi geliştirmek için toplantıları devam etti. Projenin adı ilk kez 2016 yılında duyuldu. 
Projenin yapımcılığını üstlenen Littlefield'ın da sürece dahil olmasıyla ortak bir ağ arayışı başladı. İkili ortak bir  ağ bulduktan sonra 2020 yılının sonuna doğru projenin üretim aşamasına geçmeyi planlıyorlar. Ancak ikilinin planları, birçok sinema yapımı gibi coronavirüs salgınından etkilenebilir. Dolayısıyla projenin ne zaman hayata geçeceği ve seyircisiyle buluşacağı hala belirsiz.

Yorumlar