Boğaziçi Film Festivali’nde Bir Yenilik Daha

Boğaziçi Film Festivali’nde Bir Yenilik Daha

Boğaziçi Film Festivali’nde yer alacak filmler ile Bosphorus Film Lab’te gösterilecek projeler uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı'nın destektiği ile; Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından 18-25 Ekim tarihleri arasında yedinci kez organize edilen Boğaziçi Film Festivali, film profesyonellerinin yakından takip ettiği Festival Scope ile iş ortaklığı sağladı.

 

Her sene farklılıklara imza atan Boğaziçi Film Festivali’nin, dünyanın en iyi film festivallerindeki filmleri izlemek isteyenlerin platformu Festival Scope ile olan iş birliğinde, Festivalin bu seneki programında yer alacak filmler ile Bosphorus Film Lab’a seçilen yapım aşamasındaki projeler dünyanın her bir yanındaki sinemaseverler, festival programcıları ve film profesyonelleri ile online platform sayesinde bir araya gelecek.

Bu sayede festivalin seçkisinde yer alan filmler uluslararası online prömiyerini yapma şansını bulurken, 20 -24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Bosphorus Film Lab’a seçilen projeler de Festival Scope'da yer alarak daha ilgi çekici hale gelmesi ve uluslararası görünürlüğünün artması sağlanacak.
18-25 Ekim tarihleri arasında yedinci kez düzenlenecek Boğaziçi Film Festivali’nde yerli filmlerin uluslararası görünürlüğü arttırmak amacıyla ilk kez gerçekleşecek olan programın ayrıntılı bilgileri çok yakında www.bogazicifestivali.com adresinde yer alacak.

Yorumlar