Bong Joon-ho Müzikal Film Çekecek

Bong Joon-ho Müzikal Film Çekecek

Parazit'in başarılı yönetmeni Bong Joon-ho; müzikal film çekme planları yapıyor.

92. Akademi Ödül Töreni'ne damgasını vuran ve adından sıkça söz ettiren yönetmen Bong Joon Ho, Empire Magazine'e gelecek film planlarıyla ilgili çok özel açıklamalarda bulundu. Röportaj sırasında ünlü yönetmen, en büyük hayalinin müzikal film çekmek olduğunu açıkladı. Ancak bu film biraz farklı... 

İlk Proje Parazit'in Mini Dizisi ve Storyboardları

Oscar Ödülleri'nde Parazit filmi ile En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Yabancı Film ve En İyi Orijinal Senaryo kategorilerinde ödül alan Bong Joon Ho, röportajında gelecek projelerinden bahsetti. Öncelikli olarak ünlü yönetmen, birçok dalda ödül kazanan filmi Parazit'i bir HBO mini dizisine dönüştüreceğini açıkladı. Bununla beraber Grand Central Publishing aracılığıyla film için hazırlanan storyboardları da kitap halinde yayınlatacağını belirtti. 

Bong Joon-ho Farklı Bir Müzikal Çekecek

Yönetmenin bir sonraki hedefi ise bir müzikal filmi çekmek. Bu projesi hakkında şunları söyledi: "Bir müzikal yapmayı çok isterim. Karakterler şarkı söylemeye başlıyor, sonra 'Aman tanrım. Bu da ne, bu çok kötü.' birden dururlar. Singing in The Rain gibi muhteşem müzikal filmler var. Ama ne zaman onları izlesem utanıyorum ve kızarmaya başlıyorum. Yani farklı olmalı."

Song Kang-Ho, Woo-sik Choi ve Park So-Dam gibi ünlü isimlerin oyuncu kadrosunda bulunduğu Parazit filmi, corona virüsü salgını öncesinde sinemalarda gösterilmeye devam ediyordu. Film, İngiltere'de gelmiş geçmiş en fazla izlenen yabancı film olmuştu. Ülkemizde de 400.000'den fazla sinema sever filmi izlemek için sinemaya gitmişti. Filmin mini dizi versiyonunda başrolde Mark Ruffalo'nun olacağına dair söylentiler mevcut. Ünlü yönetmen projelerini hayata geçirmek için salgının atlatılmasını bekliyor.

Yorumlar