Bong Joon-ho; Oscar'ı Hak Edene Verdi

Bong Joon-ho; Oscar'ı Hak Edene Verdi

Parasite filminin yönetmeni Bong Joon-ho; Oscar ödülünü başkasına verdi.

Senenin dünya çapında en çok konuşulan ve beğeni toplayan filmi Parasite(Parazit) ödül sezonunda neredeyse katıldığı her festivalde çok sayıda ödül topladı. Son olarak büyük finali 2020 Oscar Ödülleri’nde yapan Parasite; En İyi Film, En İyi Uluslararası Film, En İyi Yönetmen Oscarları’nı kazanarak tarihe geçti. Parasite; En İyi Film Oscarı’nı kazanan ilk İngilizce dışı film oldu. Parasite filminin Oscar ödüllü yönetmeni Güney Koreli Bong Joon-ho; ödülünü Alev Alan Bir Genç Kızın Portresi filminin Fransız yönetmeni Celine Sciamma’ya uzattı.

"En İyi Uluslararası Film Oscarı’nı Alev Alan Bir Genç Kızın Portresi Hak Etti"

Parasite’ın yönetmeni Bong Joon-ho ve Portrait of a Lady on Fire filminin yönetmeni Celine Sciamma; Parasite filminin aldığı Oscar ödülleri için düzenlenen özel bir partide bir araya geldi. İkilinin partiye katılanlara yönelik yaptığı bir konuşma esnasında; akademi tarafından görmezden gelinen ve Oscar adaylığı verilmeyen Portrait of a Lady on Fire filmiyle ilgili Bong Joon-ho önemli açıklamalar yaptı. Joon-ho; Portrait of a Lady on Fire filminin En İyi Uluslararası Film Ödülü’ne aday gösterilmemesinin haksızlık olduğunu, bu ödülü bu yıl hak eden filmin Sciamma’nın filmi olduğunu belirtti. Ardından Joon-ho; En İyi Uluslararası Film Ödülü için aldığı Oscar heykelciğini Celine Sciamma’ya uzattı.

Bong Joon-ho Sevgisi Çığ Gibi Büyüyor

Ödül sezonunda ortalığı kasıp kavuran, büyük final olan Oscar’da alınmadık büyük ödül bırakmayan ve şimdilerde ödüllü filminin dizisi için hazırlıklarını sürdüren Bong Joon-ho; dünya çapındaki sinemaseverlerin sevgisini kazanmaya devam ediyor. Oscar Ödülü’nü kazandıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında; Martin Scorsese ve Quentin Tarantino gibi ustaların ismini anıp onlara teşekkür eden Joon-ho; Celine Sciamma’ya karşı yaptığı jestin ardından oldukça olumlu tepkiler aldı.

Yorumlar