Bosphorus Film Lab Direktörlüğü İçin İpek Tugay Seçildi

Bosphorus Film Lab Direktörlüğü İçin İpek Tugay Seçildi

8. Boğaziçi Film Festivali kapsamında düzenlenen Bosphorus Film Lab'in yeni direktörünün İpek Tugay olduğu resmi olarak açıklandı.

Bu sene sekizincisi düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, ekibinde değişiklikler yapıyor. Festival kapsamında Bosphorus Film Lab etkinliği için yeni bir direktör belirlendi. Bu sene Bosphorus Film Lab'ın direktörü İpek Tugay olacak. Lab'ın Pithing Platformu içerisinde yarışma düzenlenecek ve yarışma sonucunda bir projeye TRT Ortak Yapım Ödülü, bir başka projeye ise PostBıyık Renk Düzenleme Ödülü verilecek.

İpek Tugay Kimdir?

Bosphorus Film Lab'ın yeni direktörü İpek Tugay, ulusal ve uluslararası pek çok projede yer almıştı. 2015 yılında düzenlenen Toronto T-Uluslararası Film Festivali'nde Turks at TIFF'ın direktör yardımcısı olarak görev almıştı. Yapımcı Zeynep Atakan'ın şirketi ZeynoFilm'in pek çok projesinde çalıştı. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Ahlat Ağacı" filminde proje koordinatörlüğünü üstlendi. Elia Suleiman'ın "Burası Cennet Olmalı" filminin Türkiye'deki yürütücü yapımcısı oldu. Sinema sektöründeki deneyim ile şimdi de Bosphorus Film Lab'ın direktörü olarak karşımızda.

Bosphorus Film Lab Başvuruları 4 Eylül'de Sona Eriyor.

8. Boğaziçi Film Festivali kapsamında düzenlenen Bosphorus Film Lab için başvurular www.bogazicifilmfestivali.com web sitesi üzerinden 4 Eylül'e kadar devam edecek. Lab, 24-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Work in Progress kapsamında yarışan projelere 25.000 TL'lik ödül takdim edilecek. Ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ile CGV Mars Dağıtım Ödülü de sahiplerini bulacak.

8. Boğaziçi Film Festivali ise 23-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek, festivalin sonunda çeşitli kategorilerde ödüller verilecek.

Yorumlar