Brad Pitt'ten Oscar'da Trump Mesajı

Brad Pitt'ten Oscar'da Trump Mesajı

Oscar Ödülü’nü kazanan Brad Pitt; törende politik mesajlar verdi.

Dünyanın en ünlü ve yakışıklı aktörlerinden birisi olan Brad Pitt uzun yıllar süren kariyerinin ve rol aldığı birçok efsane filmin sonunda, 56 yaşındayken nihayet Oscar Ödülü’ne kavuştu. Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun yönettiği ve yıldızlar geçidi kadrosuyla Oscar Ödülleri’nde neredeyse her dalda yarışan Once Upon a Time In Hollywood filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’nı kazanan Pitt; Oscar heykelciğini kaldırırken yaptığı konuşmada ABD ile ilgili muhalif siyasi yorumlarda bulundu ve ABD Başkanı Donald Trump’ı hedef aldı.

Brad Pitt’ten 45 Saniye ve John Bolton Göndermesi

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’nı kaldıran Brad Pitt; teşekkür konuşması esnasında ABD Başkanı Donald Trump’ı ve Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı olan ve azil sürecini başlatan kitabı kaleme alan John Bolton’ı andı. Kendisine 45 saniye süre verildiğini söyleyen Pitt; verilen sürenin Senato’da John Bolton’a verilen konuşma süresinden 45 saniye daha uzun olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın azil süreci ile ilgili görüşen ABD Senatosu; Trump ile ilgili en geçerli iddialara sahip olan John Bolton’a ifadeye çağırmamış ve Trump’ı aklamıştı.

Efsane Filmlerden Sonra Brad Pitt’in Nasibi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı Oldu

Ödül töreninde yaptığı siyasi gönderme ile ABD’de gündem olan ünlü aktörün kariyeri unutulmaz filmlerle ve efsane oyunculuk performansları ile dolu. Ancak Brad Pitt bugüne dek oyunculuk alanında hiç Oscar sahibi olamamıştı -Buradan Leonardo DiCaprio’yu da analım-. Birçok önemli filmiyle adaylık dahi kazanamayan Brad Pitt; Moneyball, The Curious Case of Benjamin Button, Twelve Monkeys filmleri ile daha önce Oscar adayı olmuş ancak ödülü kazanamamıştı. Onca yıllık kariyerin ardından Pitt’in 56 yaşında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’nı kazanması karışık yorumlara sebep oldu.

Yorumlar