Bütçesi Düşük Kalitesi Yüksek Filmler!

avatar
Anonim Editör

İşte size birbirinden başarılı konuları ve oyunculuklarıyla küçük bütçelerle büyük işler başaran 10 film!

Zaman Sapması / Time Lapse -2014

 Zaman Sapması / Time Lapse -2014

Üç yakın arkadaş gizemli bir cihaz bulurlar. Kısa süre sonra bu cihazın inanılmaz bir mucize gerçekleştirdiğini anlarlar. Alet, 24 saat sonrasının fotoğraflarını göstermektedir. Geleceği tahmin için kullanmaya başladıkları bu tuhaf cihaz, bir süre sonra rahatsız edici bazı fotoğraflar göstermeye başlar. Üç arkadaş, kendilerini tehlike dolu olayların tam ortasında bulacaklardır. 

Düşman / Enemy -2013

Düşman / Enemy -2013

Üniversitede tarih dersleri veren Adam, okul ve ev arasında gidip gelen monoton hayatına en azından bir kız arkadaş sığdırmayı başarmıştır. Bir gün bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izler ve o filmde kendisine çok benzeyen birisini görerek, bu oyuncunun peşine düşer. Adam artık, kendisine ikizi kadar benzeyen Anthony'nin de hayatının bir parçasıdır, tabii Anthony de onunkinin.

Başka Bir Dünya/ Another Earth -2011

Başka Bir Dünya/ Another Earth -2011

7 yaşındaki Rhoda MIT Üniversitesi’ne kabul edildiğini öğrenir ve bunu arkadaşları ile kutlar. O gece dünyanın tıpatıp benzeri bir gezegen gökyüzünde belirir. Bu gezegene bakarak arabayı kullanan Rhoda, müzisyen John Burroughs’un arabasına çarpar ve kazada John’un karısı ile oğlu ölür. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan Rhoda, hayatta kalır ve katıldığı bir yarışmada bu gezegene seyahat hakkı kazanır.

Gizli Kimya / Upstream Color -2013

Gizli Kimya / Upstream Color -2013

Kris, kendisini zorla alıkoyan adam tarafından hem fiziksel hem de psikolojik baskı altında tutulmakta, halüsinasyonlar arasında gerçekliği kaybetmiş bir şekilde tükenmektedir. Bu sırada domuzlar ve genç kadın arasında çeşitli tuhaf hücre transferleri de yapılmaktadır ve bu olayın bir tanığı vardır. Kris şans eseri çeşitli sorunlarla boğuşmakta olan Jeff ile tanışır. İkisi de birbirlerine yardım etmeye çalışırlar. Ancak şimdiye dek yaşadıkları deneyimler unutulacak cinsten değildir.

Paralel Evren / Coherence -2013

Paralel Evren / Coherence -2013

Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği bir gecede, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmıştır. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalır. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik olduğunu fark ederler. Başlarının üzerinde süzülen insanları gördüklerinde dünyayı algılayış şekilleri, gerçekle hayal birbirine karışacak ve bu durum, ilişkilerinde bazı kırılmaları da beraberinde getirecektir.

Daire / Circle -2015

Daire / Circle -2015

Hemen hemen her ırk ve yaştan birbirine yabancı 50 kişi, kendilerini nasıl geldiklerini hatırlamadıkları büyük, karanlık ve gizemli bir odada kapalı halde bulur. Hareket etmelerini kısıtlayan birbirlerine dönük oldukları bir çemberde her iki dakikada bir, birisinin odanın ortasındaki elektrikli cihazla ölmesi gerektiğini öğrenirler. Başlarda saldırılar rastgele görünse de zaman geçmeden grup olarak sıradaki ölecek kişinin kim olduğunu belirleyebileceklerini fark ederler. Oylama yapma ve makineyi kontrol etme şansları vardır. Fakat kimin ölmeyi hak ettiğine nasıl karar verebilirler ve geriye bir kişi kaldığında ne olacaktır?

Şeytan Üçgeni / Triangle -2009

Şeytan Üçgeni / Triangle -2009

Jess arabasıyla giderken bir martıya çarparak büyük bir trafik kazası geçirir ama bu önemsiz gibi görünen kazanın hayatının gidişatını değiştirdiğinin farkında değildir. Arkadaşlarıyla bir yat gezisine çıkar. Yatları fırtınaya yakalanınca o ve arkadaşları civardan geçen bir gemiye binmeyi başarırlar. Jess bu terk edilmiş gemide daha önce de bulunduğuna hissetmektedir. Sırayla tüm arkadaşları ölmeye başladığında bu vahşetin sorumlusu asla tahmin edemeyeceği bir kişi çıkacaktır.

Bir Zamanlar / Once -2007

Bir Zamanlar / Once  -2007

Yakın zamanda Londra’ya taşınan kız arkadaşı tarafından terk edilen ve duygusal olarak çöken kahramanımız babasının elektrikli süpürge tamir dükkânında çalışmakta, ancak kendi şarkılarından bir albüm çıkarmayı hayal etmektedir. Bu adam bir gün Dublin’in Grafter sokağında dolaşırken yeni bir hayat kurma ümidiyle Dublin’e taşınmış Doğu Avrupalı bir kızla tanışır. Müzik, bir toplumun içinde “öteki” olmak ve aşk üstüne birlikte kafa yormaya başlarlar.

Dünyalı / The Man from Earth -2007

Dünyalı / The Man from Earth -2007

John Oldman, bir üniversitede yaptığı tarih profesörlüğü görevinden ayrılıp başka bir yere taşınma kararı alır. Veda etmek için evine gelen profesör arkadaşları John’un taşınmasının altındaki nedeni merak eder. Arkadaşlarının meraklı soruları üzerine gizemini korumaktan vazgeçen John, yaklaşık 14.000 yıldan beri yaşayan ve hiç yaşlanmayan bir ölümsüz olduğunu açıklar. Ortaya attığı bu iddia arkadaşları tarafından sorgulanacak ve hepsi John’un delirmiş ya da kendilerini sınıyor ya da en kötüsü doğruyu söylüyor olma ihtimalleri arasında gidip geleceklerdir.

Suç Zamanı / Los Cronocrímenes -2007

Suç Zamanı / Los Cronocrímenes -2007

Hector karısıyla yeni bir eve taşınmakta olan, kendi halinde bir adamdır. Bir gün dürbünüyle etrafı incelerken ormanda çıplak yatan bir genç kız görür. Oraya gittiğinde suratında pembe bandaj olan bir adam ona arkadan saldırır. Ardından bir kovalamaca başlar. Bu kovalamacanın sonunda Hector onu bir saat geçmişe götürecek bir zaman makinesinin yanına gelir. Zaman makinesinden sorumlu adam Hector'a (Hector 2) asla kendisiyle (Hector 1) karşılaşmaması gerektiğini onun da zaman makinesine girmesi gerektiğini söyler ve işler sarpa sarar.