Cannes Sanal Marketin İlk Sunumu: Ferrari

Cannes Sanal Marketin İlk Sunumu: Ferrari

Usta yönetmen Michael Mann, büyük projesi “Ferrari”nin salı günü sanal sunumunu gerçekleştirecek.

Henüz çekimlerinin bile başlamadığı film, Cannes’ın sanal marketinde en çok merak edilen projelerden biri haline geldi. Set bile kurulmamışken, salı günü film için önemli bir atılacak. Dört kez Oscar’a aday gösterilen yönetmen Michael Mann, büyük projesini sanal ortamda alıcılara sunacak ve filmin senaryosu distribütörlere tanıtacak. Kısa süre önce “Ford vs Ferrari” filminde yönetici yapımcı olarak yer alan Michael Mann’in Ferrari’ye tutkusu bu film ile seyirciye geçecek. Filmin çekimleri ise 2021 yılının ilkbahar aylarında başlayacak. 

Enzo Ferrari’yi Hugh Jackman Canlandıracak

Filmin başrolünde Hugh Jackman’i izleyeceğiz. Ünlü aktör Hugh Jackman “The Greatest Show” ve “Logan” filmlerindeki usta oyunculuğu ile bu rolü sonuna kadar hak ettiğini kanıtladı. Filmin yönetmen koltuğundaki Michael Mann, filmin senaryosunu Troy Kennedy Martin’in kalemine teslim etti. 

Yönetmen Michael Mann’den Özel Açıklamalar 

Ferrari’ye olan tutkusu, yapımcılığını üstlendiği filmlere yansıyan yönetmen Michael Mann, aynı amanda Ferrari’nin ailesi ile yakın ilişki içinde. Usta yönetmen yeni projesi hakkında  “Bu eserin gerçek gücü, bu insanların duygu yüklü hayatlarındaki karmaşada ve ekstrem şartlarda gizli. Ek olarak, patlayıcı güç ve yarışın ölümcül güzelliği var. Özünde harika bir drama var ve bu nedenle Ferrari benimle kaldı.” dedi. 

Ferrari Filminin Konusu

Film, gazeteci Brock Yates’in Enzo Ferrari: The Man, The Cars, The Races isimli kitabından uyarlanacak. Filmde 1957 yaz aylarına döneceğiz. Enzo Ferrari ve karısı Laura’nın kurduğu otomobil şirketi, eşsiz yarış arabaları ve özel hayatları filme konu olacak. Özellikle çiftin, oğulları Dino’nun ölümünden sonra  sarsılan evliliklerine tanık olacağız. Aynı zamanda Enzo Ferrari’nin cesur girişimlerinde elde ettiği başarıları izleyeceğiz. Özellikle 1.000 mil süren çekişmeli Mille Miglia Yarışı filmin can alıcı noktası olacak.

Asfaltın Kralları

Asfaltın Kralları

Vizyon Tarihi: 14 Kasım 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar