Canon'dan Dev Fotoğraf Yarışması

Canon'dan Dev Fotoğraf Yarışması

Canon, #FreeYourStory Yarışmasıyla Yeni Nesil Hikaye Anlatıcılarını Arıyor

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, uzun yıllardır gerçekleştirdiği projelerle fotoğrafçılığa ilgi duyan sayısız kişiye ilham veriyor. Canon, yeni yarışması #FreeYourStory ile bu defa, fotoğrafı bir ifade biçimi olarak kullanan tüm gençleri keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor. Özellikle, kendilerini yakaladıkları rastlantısal ve doğal anlar ile ifade eden Z ve Y jenerasyonları için düzenlenen yarışma ile Canon, başarılı yarışmacılara çok değerli ödüller sunuyor.

#FreeYourStory Yarışmasının Jüri Üyeleri

Yarışmaya gönderilen adaylıklar, ünlü bir influencer ve film yapımcısı olan Michael Gray gibi bağımsız profesyoneller ve Wanda Martin ile Ulla Lohmann gibi Canon elçilerinin olduğu bir jüri heyeti tarafından değerlendiriliyor.

#FreeYourStory Yarışmasının Kategorileri

Yarışma kapsamında gönderilen görseller, hikaye anlatımında yaratıcılık, etki ve görselin gücü esasına göre ve katılımcının genel meydan okuma temasını/temalarını ne kadar iyi kavradığına göre değerlendirilecek;

Ayna Selfie'si

Sosyal medyada popülerlik kazanmış, fotoğrafçılıkta en eski ve en sevilen otoportre tarzlarından biri olarak öne çıkıyor. Bu temada katılımcılar, en yeni giyim trendlerinden arkadaşlarıyla mutlu bir anıya kadar istedikleri her şeyi gösterme becerilerini sergileyerek kalabalıktan sıyrılmaya ve kendilerini ön plana çıkartmaya davet ediliyor.

Yaratıcı Perspektifler

Bu temada kullanıcılardan konuların güneşe dokunabileceği, arkadaşlarını avuçlarının arasında taşıyabileceği ve Pisa Kulesi'ne yaslanabileceği yeni bir dünya yaratmak için optik illüzyonlarla gerçekliğin çarpıtılması bekleniyor. Katılımcılar, lenslerini aracılığıyla akıllıca hileler ve beceriler kullanarak yeni gerçeklikler yaratabiliyorlar.

Jüri heyeti, bu iki meydan okuma kategorisiyle ilgili oluşturulan görselleri karşılaştırarak, kendini tipik sosyal medya klişelerinden ayrıştıran ve farklı bir bakış açısını paylaşan fotoğraf ve videoları seçecek. İlham almak isteyenler için Canon’un özel #FreeYourStory web merkezi’nde amatörlerden fotoğrafçılık meraklılarına kadar her seviyeden iddialı fotoğrafçı için ipuçları ve püf noktaları, faydalı makaleler ve önerilen ürünler dahil çeşitli ilgi çekici içerikler yer alıyor. 

Yarışmaya başvurular https://www.canon.com.tr/campaigns/free-your-story/ adresinden yapılabilir.

Yorumlar