Cem Yılmaz'dan Boykotçulara Cevap Geldi

Cem Yılmaz'dan Boykotçulara Cevap Geldi

Cem Yılmaz’a Boykot Twitter’da Zirveye Yükseldi

Türk sinemasının usta ismi Cem Yılmaz’ın kendi yazıp, yönetip, oynadığı ve ilk kez denenen bir üslupla karşımıza çıkan Karakomik Filmler’in 3. ve 4. filmi olan Deli ve Emanet geçtiğimiz hafta vizyona girdi.  Cem Yılmaz; Karakomik Filmler 2’nin vizyona girmesi ile birlikte aslında hiç de yabancı olmadığı bir boykot hareketine maruz kaldı. Ancak sosyal medyada başlayan bu boykot epey ciddi boyutlara ulaşmış gibi görünüyor. Öyle ki birçok çok takipçili hesabın da destek verdiği #CemYılmazaBoykot etiketi Twitter’da ülke gündeminin birinci sırasına kadar yükseldi.

Boykot Karakomik Filmler’i Etkiler Mi?

Cem Yılmaz’a yönelik tepki ve boykotlar aslında çok uzun bir süre önce başladı. Boykotun ana sebebi olarak Cem Yılmaz’ın siyasi düşünce ve sözleri gösteriliyor. Siyasi bir kesim tarafından boykot edilen Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler serisindeki ilk iki filmi de gişede başarısızlığa uğramıştı. 

Cem Yılmaz’dan Boykota Cevap Geldi

Cem Yılmaz; kendi filmlerine karşı yürütülen boykot kampanyası ile ilgili ilk olarak İbrahim Selim’in Youtube kanalında konuk olduğu videoda esprili bir yaklaşımda bulunmuştu. Bugün de aynı duruşunu sürdüren Cem Yılmaz; “İnsanları birbirine düşman etmeye çalışan üst akıla sesleniyorum, senin canın sağolsun üst akıl, benden sana ekmek çıkmayacağını artık anlasan ne güzel olur" şeklinde bir tweet attı.

Karakomik Filmler 2

Karakomik Filmler 2

Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2020
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar