Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filminin Oyuncu Kadrosu Açıklandı

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filminin Oyuncu Kadrosu Açıklandı

Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu alan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin oyuncu kadrosu kesinleşti.

Geçtiğimiz günlerde ilk teaser'ı yayınlanan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminde Naim Süleymanoğlu'nu yetenekli oyuncu Hayat Van Eck canlandıracak. Oyuncu kadrosunda Selen Öztürk, Yetkin Dikinciler, Gürkan Uygun, Uğur Güneş ve İsmail Hacıoğlu gibi birbirinden değerli isimler yer alıyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun yaptığı, senaryosunu Barış Pirhasan'ın kaleme aldığı, müziklerini Fahir Atakanoğlu'nun yapacağı NAİM'in yönetmen koltuğunda ise Özer Feyzioğlu yer alıyor. Filmin danışmanlığını ise Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrrem Süleymanoğlu yapıyor. Filmin çekimleri Türkiye, Azerbaycan ve Bulgaristanda yapılacak. Naim Süleymanoğlu'nu Hayat Van Eck, babasını Yetkin Dikinciler, annesini ise Gürkan Selen Öztürk canlandırıyor. Naim Süleymanoğlu'nun yeteneğini keşfeden ve onu dünya arenalarına hazırlayan ilk antrenörü Enver Türkileri ise Gürkan Uygun canlandırıyor. Bulgaristan'da başlayıp Türkiye'ye kadar uzanan ilham verici hayatı konu alan NAİM filminde, Barış Kıralioğlu, Renan Bilek, Bülent Alkış, Uğur Güneş, Mehmet Esen, Evren Erler, İsmail Hacıoğlu, Kerem Atabeyoğlu ve Mustafa Kırantepe de rol alıyor.

Naim Süleymanoğlu Kimdir?

23 Ocak 1967 Bulgaristan doğumlu Naim Süleymanoğlu bütün oteritelere göre tüm zamanların en iyi haltercisidir.Yapıca küçük olması ancak çok güzlü olmasından dolayı "Cep Herkülü" lakabını almıştır.
Hayatına; 47 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazanmış olduğu Altın Madalya,7 Dünya Şampiyonluğu, 6 Avrupa Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, Kendi ağırlığının üç katı ağırlığı kaldırabilen tek sporcu olmarak tarihe geçti. Türkiye'ye olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalyayı kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu oldu. 18 Kasım 2017 yılında aramızdan ayrılan Naim Süleymanoğlu,  İlk Dünya Rekoru'na imzasını attığında henüz 15 yaşındaydı. 
Bu efsanevi hayatı konu alan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (NAİM) filmi, 25 Ekim 2019 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2019
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar