Charlie Chaplin’in The Kid Filmi Animasyon Olarak Çekiliyor

Charlie Chaplin’in The Kid Filmi Animasyon Olarak Çekiliyor

Charlie Chaplin’in meşhur ‘The Kid’ filmini animasyon olarak izleyeceğiz.

İlk kez 1921 yılında seyirciyle buluşan, senaristliğini ve yönetmenliğini Charlie Chaplin’in yaptığını, ülkemizde ‘Yumurcak’ adıyla yayınlanan ‘The Kid’ filmini beyazperdede bu sefer animasyon olarak izleyeceğiz. Komedi türünün baş yapıtlarından birisi olan bu filmin animasyon uyarlamasının adı ‘The Kid: An Animated Adventure’ olacak. Filmdeki The Kid karakterini ise Room, Before I Wake, The Wonder gibi filmleriyle adından sıkça söz ettiren yıldız oyunu Jacob Tremblay seslendirecek. Filmin bilim kurgu türünde olacağına yönelik söylentiler de oluşmaya başladı. Filmin yapımına Chaplin'in haklarını elinde bulunduran Chaplin Estate de destek veriyor. Filmin yönetmenliğini üstlenmesi için Christian Volckman ile anlaşma sağlandı. Filmin senaryosunu ise Rupert Wyatt kaleme alıyor. Filmin vizyon tarihi henüz açıklanmadı ancak animasyon filmin hakları Cannes Film Festivali sırasında satışa sunulacağı duyuruldu. 

 

THE KID FİLMİ NE ANLATIYOR  

1921 yılından bu yana keyifle izlediğimiz orijinal ‘The Kid’ filminde, annesi tarafından sokağa bırakılan bir çocuk ile onu sahiplenen sokak serserisinin baba-oğula yakın, samimi ilişkilerinin hikayesi anlatılıyordu. 5 yıl boyunca çocukla ilgilenen Charlie, çocuğa çok bağlanmıştır. İkilinin birlikteliği çocuk hasta olduğunda sonlanmıştı. Doktor aralarında biyolojik bir bağ olmamasından dolayı çocuk ile Charlie’yi ayırmıştı. Mizahla örtülü dramı beyaz perdeye taşıyan, neşe ve umut dolu bu film samimi bir dostluğun biyolojik bağdan daha önemli olduğu bizlere gösterdi. Çeşitli yollarla zorlukların üstesinden gelen ikilinin güzel günleri bizleri gülümsetmişti. 
 

THE KID FİLMİNİN YENİ VERSİYONUNUN KONUSU NE  

Filmin animasyon uyarlaması ‘The Kid: An Animated Adventure’ ise New York şehri sular altında kalarak iki ayrı bölgeye ayrılmıştır. Tremblay tarafından seslendirilen The Kid karakteri annesi ile beraber Uptown’da yaşamaktadır. Yaşadıkları ruhsuz ve koruma altındaki bölgede küçük çocuk macera peşindedir. Macera isteği onu merak uyandıran ve tehlikelerle dolu Downtown’a götürür. Çocuk burada insan ruhuna sahip bir robotla tanışır. Çocuk ve robot ikilisi, robotun içindeki insan ruhunun sırlarını keşfetmeye çalışırken maceradan maceraya sürüklenecektir.

Yorumlar