Christopher Nolan; Hans Zimmer Tarafından Reddedildi

Christopher Nolan; Hans Zimmer Tarafından Reddedildi

Christopher Nolan ve Denis Villeneuve’nin; Hans Zimmer savaşı sonuçlandı.

Dünyanın en ünlü film müziği bestecilerinden olan ve The Prestige filminden beri Christopher Nolan ile birlikte çalışıp birçok Oscar kazanan Hans Zimmer; Nolan’ın yeni filmi Tenet ve Villeneuve’nin yeni filmi Dune arasında kaldı. Eş zamanlı çekilecek olan iki filmden de teklif alan Zimmer; bu filmlerden birini seçmek zorunda kaldı. Zimmer’ın tercihine ise herkes şaşırdı. Hans Zimmer; Nolan’ın Tenet filminin değil Villeneuve’nin Dune filminin müziklerini yapacak.

Hans Zimmer Neden Dune Filmini Seçti?

Yıllardır Batman Begins, The Dark Knight, Inception, Dunkirk gibi filmlerde Christopher Nolan ile birlikte çalışan Zimmer; Robert Pattinson’lu ve epey uzun sürecek olan Tenet filmini seçmeme nedenini açıkladı. Zimmer; Dune filminin uyarlanacağı romanın çocukluğunda en sevdiği kitap olduğunu ve bu yüzden hiç düşünmeden Dune filmini tercih ettiğini söyledi. Nolan’ın kendisini anlayacağını belirten Zimmer; Villeneuve ve kurgucu Joe Walker ile de 1988’den beri çok yakında arkadaş olduğunu belirtti.

Christopher Nolan’ın Tenet Filminin Müziklerini Ludwig Göransson Yapacak

Hans Zimmer teklifi reddedince Nolan film müzikleri için  Black Panther ve Creed gibi filmlerin müziklerini yapan Ludwig Göransson ile anlaştı. Göransson ile ilgili Hans Zimmer da “o benim arkadaşım, arkadaşlık dışında işinde de çok iyi.” açıklamasını yaptı.
 

Yorumlar