Christopher Nolan İmzalı Tenet Filminin Gişe Başarısı

Christopher Nolan İmzalı Tenet Filminin Gişe Başarısı

Merakla beklenen Tenet filmi salgına rağmen güzel bir açılış gerçekleştirdi.

Amerika dışında birçok ülkede gösterime giren Tenet filmi 53 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Dünya genelinde yaşanan salgına rağmen önemli bir gişe hasılatı elde eden film, 7.1 milyon dolar ile Birleşik Krallık'ta en güçlü başlangıcı yaptı.

Başrollerini John David Washington, Robert Pattinson ve Elizabeth Debicki'nin paylaştığı, zamana meydan okuyan gerilim türündeki Tenet, bu hafta sonu, Fransa (6.7 milyon $), Kore (5.1 milyon $), Almanya (4.2 milyon $) ve Türkiye de dahil olmak üzere birçok yerde vizyona girdi. Warner Bros. önümüzdeki hafta sonu filmi ABD, Rusya ve Çin'de de vizyona sokmayı planlıyor. 

Warner Bros. Pictures Group Başkanı Toby Emmerich, "Uluslararası olarak harika bir başlangıç yaptık ve bundan daha memnun olamazdık. Christopher Nolan bir kez daha büyük ekranda izlenmeye değer bir etkinlik sundu ve dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin Tenet’i sinemada izleme fırsatı bulmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Christopher Nolan’ ın 70 mm'lik tutkusu göz önünde bulundurulduğunda seyirciler filmi en iyi kalitede izlemek için sinema salonlarına akın etti. Yalnızca Imax'ten 5 milyon dolar hasılat elde eden Tenet, sinemalardaki kısıtlamalarına rağmen Nolan için önemli gişe başarılarından biri olacak gibi duruyor.

Yorumlar