Çiçero Filmiyle İlgili Mustafa Uslu'ya Dava Açıldı

Çiçero Filmiyle İlgili Mustafa Uslu'ya Dava Açıldı

Mustafa Uslu Skandalları Çiçero Filmi İle Devam Ediyor!

Yaptığı her filmi ayrı bir skandala sebep olan ve artık birinin filmini yapmak için o kişinin yakınlarından izin almaya hiç gerek yok düşüncesini benimsediğinden emin olduğumuz yapımcı Mustafa Uslu; şimdi de Çiçero filminden dolayı davalık oldu. Çiçero’nun ardındaki yapımcı skandalı filmin vizyona girişinden 11 ay sonra ortaya çıktı.

Çiçero’nun Kızları Mustafa Uslu’ya Dava Açtı

İkinci Dünya Savaşı yılları sırasında Nazi Almanya’sının casusluğu görevinde bulunmuş ve oldukça ilginç bir hayat hikayesine sahip olan Elyesa Bazna’nın hayat hikayesinin anlatıldığı Çiçero filmi için filmin vizyona girmesinden uzun bir süre sonra Elyesa Bazna’nın kızlarından dava haberi geldi. Bazna’nın kızları Nihal Faber, Zühal Bazna ve Hilal Binder; film için kendilerinden izin alınmadığını ve filmin babaları hakkında doğru olmayan şeyler anlattığını iddia ederek yapımcı Mustafa Uslu’ya 100 bin liralık dava açtı. Davacıların neden bu kadar beklediği ise bilinmiyor.

Mustafa Uslu’nun İlk Skandalı Değil

Artık herkesin malumu olmuştur ki bu durum Mustafa Uslu filmleri ile gündeme gelen ilk skandal değil. Son olacak gibi de gözükmüyor. Uslu ile ilgili daha önce Müslüm filminde Muhterem Nur ile, Naim filminde Naim Süleymanoğlu’nun kızları ile Ayla filminde Süleyman Dilbirliği ve kızı ile, gündemde olan Ahmet Kaya’nın hayatını anlatacak filmde de Ahmet Kaya’nın varisleri ile ilgili devam eden davalar bulunuyor. Ayla filmindeki senaryo krizi ile başlayan süreçte bir dönem Türk İşi Dondurma filminin fragmanında yer alan ancak filmde senaryoyu beğenmediği için yer almayan Farah Zeynep Abdullah krizi dahi yatıyor.

Yorumlar