Çin Yapımı Sekiz Yüz Filminden Fragman Yayınlandı

Çin Yapımı Sekiz Yüz Filminden Fragman Yayınlandı

Savaş türündeki Sekiz Yüz filminin resmi fragmanı izleyici ile paylaşıldı.

Christopher Nolan’ ın Tenet filmini gişede geçen Çin yapımı Sekiz Yüz filminden bir fragman paylaşıldı. Birçok önemli mecradan tam not alan yapım çok büyük prodüksiyonlarla hazırlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Film, 1937 yılında geçen film Şangay'da Çin ve Japon askerlerinin mücadelesini anlatıyor.

5000’den fazla oyuncunun yer aldığı dev prodüksiyonlu savaş filmi, 1937 yılında Çin-Japon savaşı sırasında sekiz yüz Çinli asker, tamamen Japon ordusuyla çevrili Şangay savaş alanının ortasında bir depo mahsur kalır. Kuşatma altında olan askerler, hayatta kalabilmek için 4 gün 4 gece boyunca Japon kuvvetlerinin baskısına karşı direnir.

Sekiz Yüz, Tenet filminin vizyona girdiği ilk üç günde elde ettiği gişe hasılatından daha yüksek bir hasılat kazandı. X-Men Days Of Future Past, The Great Gatcby, Harry Potter And The Goblet On Fire gibi başarılı filmlerin efekt ekibinin görev aldığı Sekiz Yüz'ün yönetmenliğini Çin Sineması için önemli yapımlara imza atan Hu Guan üstlenirken yönetmen senaryosunda Rui Ge, Huang Dongbin, Kun Hu eşlik etti. Filmin başrollerini Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou gibi isimler paylaşıyor.

Sekiz Yüz, 25 Eylül tarihinde ülkemiz seyircisi ile buluşacak. 

Sekiz Yüz Filminin Fragmanı: 

Yorumlar