Filtreler

Çocuk Filmleri

58 sonuç Sırala
Filtrele

Çocukların izleyeceği filmler anneler ve babalar için oldukça dikkat gerektiren bir konudur. Çocukların hem keyifli ve eğlenceli anlar geçirmesi amaçlanır hem de filmlerin gelişimlerine olumlu şekilde etki etmesi istenir. Ayrıca çocuklar için birçok filmin içeriği onları olumsuz etkileyebilecek yapıda olabilir. Bu nedenle izleyecekleri her bir filmin iyice araştırılması ve sonrasında çocukların izlemesine izin verilmelidir.

Çocuk filmleri kategorisinde düşünüldüğünden çok daha fazla seçenek mevcuttur. Onların keyifli anlar geçirmesi adına özel olarak üretilen bu filmler, çoğu zaman ders verici ve öğretici yapıdadır.

Çocuklar için hazırlanan filmlere sadece animasyon filmleri dâhil değildir. Ayrıca birçok film özel olarak çocukların psikolojisine göre düzenlenir. Çocuklara göre hazırlanmış olmasına rağmen, bu filmlerin izleyicileri arasında her yaş grubundan seyirci mevcuttur.

Geçmişten Günümüze Kült Çocuk Filmleri
Geleceğin mimarı olan çocukların izleyeceği filmler herkes için büyük önem taşımaktadır. Onların psikolojisine ve yaşına uygun olarak düzenlenen çocuk filmleri, oldukça eğlenceli ve zevklidir.

Geçmişten günümüze kült haline gelmiş olan filmler mevcuttur. Her çocuğun severek izlediği bu filmlerin başında Charlie'nin Çikolata Fabrikası gelir. Yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı bu film, 2005 yılında vizyona çıkmış olmasına rağmen, halen en çok sevilen filmler arasındadır.

1939 yılı yapımı Oz Büyücüsü filmi ise aradan geçen onca seneye rağmen değerinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Oyuncak Hikâyesi serisinden, Moana’ya veya Çılgın Hırsız Serisine kadar en çok sevilen filmler arasında yer alır.

Çocuklar tarafından en çok beğenilen diğer bir film ise Karlar Ülkesi animasyon filmidir. Film Chris Buck ve Jennifer Lee tarafından yönetilmiş ve ilk olarak 2014 yılında gösterime girmiştir. Bir robotun zamanı ve uzayı aşan aşkını anlatan Vol-i şimdi bile herkesin keyifle izlediği filmler arasındadır.

Cinedb ile En Güzel Çocuk Filmleri
Cinedb olarak biz çocukların en iyi şekilde gelişmesini ve bu süreçte eğlenceden ve keyiften ödün vermemesini amaçlıyoruz. Bu nedenle izlemeleri gereken filmleri bir araya getirerek ailelerin işini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Çocuk filmleri kategorimiz adı altında en ideal filmleri çocuklar için bir araya getirerek içerikleri, oyuncuları ve yönetmenleri hakkında bilgi veriyoruz: Ayrıca sunduğumuz fragmanlar ile ailelerin fikir sahibi olmasını sağlıyoruz.

/3