Corona Virüse Karşı Universal'dan Önlem: Ev Sineması

Corona Virüse Karşı Universal'dan Önlem: Ev Sineması

Universal Pictures; vizyon filmlerini evimize getirecek.

Corona virüsü nedeniyle, sinema salonları kapatılırken,  filmlerin vizyon tarihleri ertelenirken Universal Pictures, vizyona giren yada girecek olan filmleri ev sineması için kiralayacak. Bu proje kapsamında filmlerin küresel sinema yayınlarıyla aynı gün evden izlenmesi mümkün olacak.


Universal Pictures Hangi Filmleri Kiralayacak?

Proje, 10 Nisan'da ABD'de vizyona girmesi planlanan “Trolls World Tour” ile başlayacak. Bu yapımın ardından sürülmesi “The Hunt” ve “The Invisible Man” gibi korku filmleri ile Jane Austen'in çok satan romanı Emma'nın Universal uyarlaması da seyircisi ile buluşacak. Filmler ABD'de 48 saatlik kiralama süresi için 19,99$ ile satışa sunulacak. Uluslararası pazarda ise kiralama ücreti yaklaşık olarak bu fiyattan olacak. Bu proje, kısıtlanan ve kapanmamak için savaş veren sinemalar için kötü bir haber olarak yorumlandı.


NBC Universal CEO'su Jeff Shell projeye yönelik açıklamalarda  bulundu ve “Universal Pictures ve 2020'de vizyon gören, görmesi bekleyen çok çeşitli filmler bu girişimin bir parçası olacak. Bu filmleri ertelemek veya zor bir dağıtım ortamına bırakmak yerine, insanların bu yapımlara hem erişilebilmeleri, hem de uygun fiyata evde izleyebilmeleri için bir seçenek sunmak istedik. İnsanların hala mümkün olan yerlerde sinemaya gideceğini umuyoruz ve inanıyoruz ancak, dünyanın farklı bölgelerinde giderek sinema salonlarına daha az ulaşabilen insanlar için bunu yapmak durumundayız.” dedi.
Coronavirüs ve Sinema Mücadelesi Ne Durumda?

Geçtiğimiz hafta “Hızlı ve Öfkeli”nin son filmi F9'un vizyon tarihi bir yıl ertelenirken, Paramount'un “A Quiet Place 2”, Disney'in “Mulan” ve MGM’nin James Bond filmi “No Time To Die” süresiz olarak rafa kaldırıldı. Universal'ın "Trolls World Tour” yapımı ise sektörde büyük kazanç sağlaması beklenen filmlerden bir tanesiydi. Bu yapimin ev sinemasında dijital olarak sunulmasına, sinemaların kapatılmasıyla sinema sektöründe son 20 yılın en düşük gelirinin elde edilmesinden sonra karar verildi.


Salgın dünyanın birçok ülkesine yayılmasının ardından hayat normale dönene kadar insanlar zamanlarını evlerinde geçirmek durumundalar. Virus vakalarının artması ile bu dönemin uzaması ile diğer şirketlerin de ev sineması projesine dahil olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla birçok yapımı ev sinemalarında izleyerek evde geçirdiğimiz zamanı daha keyifli hale getirebileceğiz.

Trolls : World Tour

Trolls : World Tour

Vizyon Tarihi: 15 Mayıs 2020
Yönetmen:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.