Corona Virüsü Salgını Nedeniyle 39. İstanbul Film Festivali Ertelendi.

Corona Virüsü Salgını Nedeniyle 39. İstanbul Film Festivali Ertelendi.

İKSV tarafından bu yıl 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 39. İstanbul Film Festivali; Corona virüsü salgını nedeniyle ertelendi.

17 Mart'ta programı açıklanan, her yıl sinemaseverleri buluşturan, pek çok filmi ve yeni yüzleri tanımamıza fırsat veren İstanbul Film Festivali de Corona virüsü salgınından etkilendi. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs, sanat dünyasında da birçok etkinliğin iptal edilmesine ya da ertelenmesine neden olmuştu. İstanbul Film Festivali de bu salgının oluşturduğu tehditler nedeniyle ertelendi.

İstanbul Film Festivali Ne Zaman Düzenlenecek?

İstanbul Film Festivali yönetimi, festivalin yıl içinde ileri bir tarihe ertelendiğini, bu tarihin ise ileriki günlerde belirleneceğini açıkladı. Köprüde Buluşmalar kapsamında Türkiye ve komşu ülkelerinden çeşitli proje ve filmlerin uluslararası sunumları ise internet üzerinden 14-17 tarihleri arasında yapılacak

İstanbul Film Festivali Kapsamında Hangi Filmleri Gösterilecekti?

Bu yıl İstanbul Film Festivali’nde Hitchcock Renkli seçkisi kapsamında Rear Window, Vertigo, North by Northwest, The Birds filmlerinin yer aldığı 15 film sinemaseverlere buluşacaktı. Ayrıca festivalde Atıf Yılmaz’ın yönettiği, Müjde Ar’ın başrolünde yer aldığı Asiye Nasıl Kurtulur’un restore edilmiş kopyası da gosterilecekti. Ayrıca festivalde yedi kategoride ödül verilmesi de planlanıyordu. Dolu dolu programıyla sabırsızlık yaratan planların, erteleme kararından nasıl etkileneceği merak konusu.

Yorumlar