Coronavirüs; Arabalı Sinemayı Geri Getirdi

Coronavirüs; Arabalı Sinemayı Geri Getirdi

Güney Kore’de arabalı sinemaya müşteri akını başladı.

Tüm dünyayı saran coronavirüs salgını yüzünden hayat kapsamlı bir şekilde durdu. Coronavirüsten en büyük darbeyi yiyen alanlardan birisi ise üretimin tamamen, gösterimin büyük oranda durduğu sinema sektörü oldu. Güney Kore’den gelen haberler sinemanın coronavirüse rağmen bir şekilde yaşayabildiğini gösterdi.

Arabalı Sinemaya Müşteri Akını

Güney Kore’de toplam coronavirüs vaka sayısı 10 bine yaklaşmış durumda. Ancak ülkede henüz sokağa çıkma yasağı gibi durumlar uygulanmadı ve sinema salonları kapatılmadı. Tüm dünyada olduğu gibi sinemadaki film sayısı ve izleyici sayısı sıfıra yaklaşan ülkenin başkenti Seul’de ilginç bir gelişme yaşandı. Şehirde gösterim yapan bir arabalı sinemanın müşteri sayısı salgın ile birlikte birden katlanmaya başladı. Bununla birlikte eski yılların modası olan arabalı sinemaların canlanması bekleniyor.

Coronavirüs Hayatı Durdurdu

Coronavirüs; dünya çapında birçok ülkede hayatı baltalamış ve durdurmuş durumda. Son olarak İngiltere ve Hindistan da sokağa çıkma yasağı kararını verdi. Bu durumda sinema sektöründe üretim tamamen durmuş durumda. Ayrıca gösterimler de durma aşamasında. Filmler vizyona girmek yerine vizyon tarihlerini belirsiz bir süreliğine erteliyorlar.

Yorumlar