Damdaki Kemancı Dev Kadrosu İle Zorlu PSM’de!

Damdaki Kemancı Dev Kadrosu İle Zorlu PSM’de!

Damdaki Kemancı 50. yılında Cüneyt Gökçer’in anısına orijinal çevirisiyle sahnelenecek.

Dünyanın en sevilen müzikallerinden olan Damdaki Kemancı, bu sezonda da dev kadrosuyla Zorlu PSM’de tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor. Değerli oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli ismi Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini üstlendiği müzikal, Türkçe sahnelenişinin 50. yılında, Nevit Kodallı’nın kaleme aldığı Türkçe sözlerle yeni sezonunda Cüneyt Gökçer’in değerli anısına saygıyla, orijinal çevirisiyle sahnelenecek. Sezonun ilk temsili 21 Eylül’de izleyicisi ile buluşacak.

Sütçü Tevye” hikayelerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı Müzikali’nin bu yıl, Cüneyt Gökçer ile Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 1969 yılında Türkçe olarak ilk sahnelenişinin 50. yılı kutlanıyor. Bu sezon, Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın, bu ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle devam ediyor. Ayrıca, dönemin üslubuna yakın olarak, Türk tiyatrosunun en değerli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor.
Geçtiğimiz sezonlarda her gösterimi yoğun ilgi gören müzikal yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Daha önce izleyenler için yeni bir renk, izlemeyenler için tekrar bir fırsat olacak bu başarılı müzikalin biletlerine Zorlu PSM gişelerinden ve www.zorlupsm.com, www.biletix.com adreslerinden ulaşılabiliyor.
Tarihler: 21-28 Eylül 2019 27-28 Ekim 2019 Bilet Fiyatları: 1.Kategori: 132.00 TL// 2.Kategori: 110.00 TL// 3.Kategori: 93.50 TL // 4.Kategori: 77.00 TL // 5.Kategori: 66.00 TL  

Yorumlar