Dark'ın 2. Sezonundan Tanıtım Fragmanı: Efsanevi Yüzleşme

Netflix'in beğenilen dizisi Dark'tan yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı. Efsanevi Yüzleşme.

Netflix'te yayınlanmasıyla büyük ilgi duyulan ve Almanya'da çekilen Dark'ın ikinci sezonunun yayınlanmaya başladığı bu günce "Efsanevi Yüzleşme" adında yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı.

Yeni sezonu büyük merakla bekleyen milyonlarca seyirci 21 Haziran yani bugün itibariyle Dark'ın ikinci sezonunu Netflix'te izleyebilecek..

DARK'ın 2. Sezonundan Tanıtım Fragmanı: Efsanevi Yüzleşme 

Dark 2. sezonu 21 Haziran yani bugünden itibaren yayında!

Dark'ın Birinci Sezonunda Neler Olmuştu? 

(Fazlasıyla Spoiler İçerir!
Dizi temelde fizik kurallarınca imkansız olarak görülen zaman yolculuğundan bahsediyor. Winden kasabasında yer alan bir nükleer enerji santralinde gerçekleşen patlama ile denegeler değişmişti ve santralin alt kısmında bulunan ve mağara girişinde ulaşılan kısımda 33 yıl geri ya da 33 yıl ileri gidilen bir geçit vardı. Geçmişe gidip herhangi bir olaya müdahale ettiğinizde bu gelecekteki zamanı da etkiliyordu. Bu geçit vasıtasıyla geçmişten gelen gelen cesetler sayesinde çözülemeyen cinayetler çözülebiliyodu. Hatta bu geçiş sayesinde geleceğe etki edecek bir değişim için gelecek ile geçmiş arasında bir bağlantı kurulabiliyordu. Birinci sezonun hemen başında Michael'e ve onun ailesinin geçmişine, bugününe ve geleceğine odaklanılıyordu.
Jonas, kendisinin gelecekteki halinden aldığı bir mektupla, intihar eden babasının aslında bir arkadaşının kayıp olan kardeşi olduğunu öğreniyordu.Mikkel ise kaybolup geçmişe gitmişti. Ordaki evlerini bulmuştu ama ne fayda tabi. Gittiği 1986 yılında Jonas'ın bugünkü annesinin çocuklarıyla tanışır ve büyüdüklerinde de evlenmişlerdi.
Mikkel'in Jonas'ın babası olduğu durumda da Martha, Jonas'ın halası olmuş oluyordu. Ve hatırlayacaksınız ki Jonas, Martha'ya aşıktı. Tabi bu zaman yolculuğunun ardından Martha'dan vazgeçme kararı almıştı. Jonas, her şeyi düzeltmek için bu zaman makinesinin ilk kez denendiği döneme gidiyordu amma velakin Noah isimli kötü bir papaz Jonas'ı kaçıyordu. Gelecekten gelen Jonas kara deliği sonsuza kadar kapatmak isterken kendini gelecekte buluveriyordu. Helge de geçmişte yaptığı hataları düzeltmek için genç haliyle yüzleşir. Arabasıyla kendi genç haline çarpan Helge, 2019 yılında huzurevinde yatıyorken, 1986 yılında trafik kazasında ölür. 
Biraz kafa karıştırıyordu haklısınız. Kısaca Dark'ın birinci sezonunda bu olaylar olmuştu.

Yorumlar