Dark Phoenix Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

X-Men serisinin son filmi Dark Phoenix'ten beklentileri yükselten fragman yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir ilgi ilen karşılanan Avengers serisinin son halkası olan Avengers: Endgame gibi, X-Men için de Dark Phoenix serinin son filmi olacak.

X-Men: Dark Phoenix Filmi Konusu

X-Men ekibinin karşısında şimdiye kadarki en zorlu ve güçlü düşmanları vardır; içlerinde biri olan Jean Grey. Uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında, Jean gizemli kozmik bir güç tarafından darbe alır. Neredeyse hayatını kaybeden Jean eve döndüğünde bu gücün onu daha güçlü kıldığını fark eder. Ancak bu güç onu aynı zamanda daha dengesiz bir hale de getirmiştir. İçindeki bu varlıkla mücadele eden Jean, güçlerini idrak edemediği ve sınırlandıramadığı bir şekilde serbest bırakır. Kontrolden çıkan Jean sevdiklerine zarar vermeye başlar ve X-Men’i bir arada tutan yapının çözülmesine sebep olur. Parçalanan ekip tekrar birlik olmanın yolunu bulmalıdır. Mevhubahis yalnızca Jean’i kurtarmak değil, aynı zamanda Jean’in içindeki gücü silahlaştırmak ve galaksiye hükmetmek isteyen uzaylılardan dünyayı kurtarmaktır.

X-Men: Dark Phoenix Filmi Vizyon Tarihi

Simon Kinberg tarafından yazılıp yönetilen Dark Phoenix'in başrolerinde  Nicholas Hoult, Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters ve Jessica Chastain yer alıyor. X-Men: Dark Phoenix, 7 Haziran tarihinde vizyona girecek.

Yorumlar