David Fincher Filmi Mark’tan İlk Fragman Yayınlandı

Usta yönetmen David Fincher; yeni filmi Mank ile karşımıza çıkacak.

Dünyanın sayılı yönetmenleri arasında yer alan ve daha önce Se7en, Fight Club ve The Social Network gibi kült filmlerin yönetmenlik koltuğunda gördüğümüz David Fincher; 6 yıllık bir aranın ardından sinemaya döndü. Fincher; 90’lı yıllarda senaryosunu yazıp çekmeyi planladığı Mank filmini nihayet çekti ve vizyona sokuyor.

Mank Filminin Konusu

David Fincher’ın Mank filmi; dünya tarihinin en unutulmaz filmlerinden olan Citizen Kane yapımının senaryo ekibinde bulunan Herman Mankiewicz’in hayatını anlatacak. Sinema tarihi daha önce ABD’li meşhur senarist Dalton Trumbo’nun hayatını anlatan Trumbo filmiyle de bu tarz bir senarist biyografisi izlemişti.

Mank Filminin Oyuncu Kadrosu ve Vizyon Tarihi

Mank filmi Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi oyunculardan oluşan dev bir kadroya sahip. Gary Oldman’ın Herman Mankiewicz’i canlandıracağı film Kasım ayında bazı sinema salonlarında gösterildikten sonra; 4 Aralık’ta Netflix’te gösterime girecek.

Mank Filminin Tanıtım Fragmanı

Yorumlar