Dayı Filminin Setinde Taciz İddiası

Dayı Filminin Setinde Taciz İddiası

“Dayı“ filminin çekimleri sırasında Ufuk Bayraktar'ın iki set çalışanını taciz ve tehdit ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

"Dayı" filminin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, taciz ve tehdit iddiaları ile karşı karşıya. Zeki Demirkubuz imzalı "Kader" filmi ile sinema dünyasına adım atan, Ezel, Girdap, Dağ gibi yapımlarda rol alarak daha çok tanınan Ufuk Bayraktar, "Dayı" filminin başrol oyunculuğunu üstlenmişti. Kariyerinde önemli bir adım olan "Dayı" filminin çekimleri sırasında Ufuk Bayraktar'ın iki set çalışanını fiziksel ve sözlü bir şekilde taciz ettiği iddia edildi. Sinema Televizyon Sendikası, "Dayı" filminin Adana'daki çekimleri sırasında makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş’ın Ufuk Bayraktar tarafından tacize uğradığı duyuruldu. Sinema Televizyon Sendikası, olaya ilişkin özel bir açıklama yaparak sinema sektöründe taciz ve mobbing karşısında dayanışmanın kurulması için çağrıda bulundu.

Sinema Televizyon Sendikası Açıklaması

“Kamuoyunun Dikkatine

Yönetmenliğini Uğur Bayraktar’ın, başrolünü ise kardeşi Ufuk Bayraktar’ın üstlendiği ‘Dayı’ isimli  sinema filmi setinde kabul edilemez olaylar yaşanmıştır. Çekimleri Adana’da devam etmekte olan sette makyöz Alev Ünal Nayir ve kuaför Metin Tektaş, oyuncu Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğramış, tehdit edilmiştir.

Hukuki işlemlerin başlatılmış olduğu sürecin takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımız Alev Ünal Nayir ve Metin Tektaş’ın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

Setlerde yaşanan taciz ve mobbing olaylarını kınıyor, tüm sektör bileşenlerini dayanışmaya çağırıyoruz.”

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Vizyon Tarihi: 06 Kasım 2020
Tür:
Oyuncular:

Yorumlar