DC Films’den Sevenlerine Müjde

DC Films’den Sevenlerine Müjde

DC Films, 2022 yılından itibaren her sene altı film çıkarmayı planlıyor.

Çizgiroman dünyasında Marvel Studios ile bir yarış halinde olan DC Films bir süredir  rakibinin gerisinde yer alıyordu. Sinematik evren konusunda hızlı davranan Marvel, her filmin ardından 1 milyar dolar hasılata ulaşırken, DC Films bir türlü dikiş tutturamadı. Kendi sinematik evrenini yaratmak için umutlu olduğu Batman v.Superman: Dawn of Justice ve Justice League gibi yapımlar tam bir hayal kırıklığı olurken, kamera arkasında da sular durulmadı.

2018 yılının başında DC Films’in başına eski New Line yöneticisi Walter Hamada‘nın getirilmesi ile, stüdyoda işlerin tekrardan rayına oturduğu görülüyordu. Fakat buna rağmen ortaya çıkan işler tam bir başarıya ulaşmadı. DC Films’in seyircisine sunduğu son film olan Wonder Woman 1984, DC Sinematik Evreni’nin bu zamana kadar en düşük not alan filmlerinden biri oldu. Eleştirmenler tarafında da durumlar aynı. Hâl böyle olunca Wonder Woman 1984’un aldığı kötü eleştirilerin Warner Bros. ve DC Films cephesinde nasıl karşılık bulacağı merak konusu oldu. Son zamanlarda yayılan haberler stüdyonun aldığı yorumlardan ayrı olarak filmin gördüğü ilgiden memnun olduğunu gösteriyor.

The New York Times ile önümüzdeki dönemlerin planları üzerine konuşan Walter Hamada ile DC Films, filmlerinin geleceği ile ilgili önemli detaylar açıkladı. İlk olarak stüdyonun önümüzdeki süreçte film sayısını kayda değer ölçüde artırmaya hazırlandığını belirtti. 2019’da Joker ve Shazam!, 2020’de ise Birds of Prey ve Wonder Woman 1984 olmak üzere ikişer tane film çıkaran DC Films, 2022’den itibaren bu sayıyı yıllık altı filme çıkarmayı planlıyor. The New York Times tarafından yayınlanan bilgilere göre bu filmlerin bazıları sinemalarda gösterime girecek, bazıları ise HBO Max‘e özel olacak.

 

Yorumlar