Dead Ringers Filmi; Dizi Oluyor

Dead Ringers Filmi; Dizi Oluyor

David Cronenberg'in “Dead Ringers“ filmi, Amazon tarafından televizyon dizisine uyarlanıyor. Başrol Rachel Weisz olacak.

1988 yılında yayınlanan yönetmen David Cronenberg imzalı Dead Ringers; televizyon dizisi olacak. Orijinal filmin başrolünde Jeremy Irons oynuyordu ve filmde aynı kadınla ilişkisi olan ve jinekolog olan ikiz kardeşlerin yaşadıkları konu edinilmişti. Amazon'un uyarlama projesinde ise başrol Rachel Weisz olacak ve Mantle ikizlerini canlandıracak. Rachel Weisz aynı zamanda yönetici yapımcı olarak projede görev alacak. Tıp etiğinin sınırlarını zorlayan ikizler, hikaye boyunca uyuşturucu, sevgili ve hatta mesleki travmalar olmak üzere her şeyi paylaşacaklar. "Normal People" senaryosu ile adından söz ettiren Alice Birch, dizinin senaristi ve yönetici yapımcısı olacak. Stacy O’Neil, Megan Ellison, Sue Naegle ve Ali Krug yürütücü yapımcı olarak görev alacak.

Resmi Açıklama Amazon Yöneticisinden Geldi

Amazon Studios'un üst düzey yöneticisi Albert Cheng, "Dead Ringers" yapımının diziye uyarlanması ve başrolünde Rachel Weisz'ın olması hakkında resmi bir açıklama yaptı. Açıklamasında "Günümüzün en başarılı ve çok yönlü aktrislerinden biri olan Rachel Weisz, bu iki acımasız, çarpık karakterle dünya çapındaki Amazon Prime Video izleyicisini büyüleyecek. Dead Ringers için yapılan bu güncelleme, tıbbın, saplantının ve insanlık durumunun karanlık tarafını araştırıyor. Bu proje, Amazon Original serimizin ilgi çekici bir eklentisi oldu." ifadelerine yer verdi.

Weisz, Yeni Projesi İçin Sabırsız

Kariyerinde ilk defa bir televizyon dizisinde oynayacak olan Rachel Weisz, proje ile ilgili "Annapurna ve Amazon Stüdyoları'nda böylesine mükemmel ortaklara sahip olduğum için çok şanslıyım ve olağanüstü yetenekli Alice Birch'le işbirliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Hepsiyle bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum." dedi. Daha önce Weisz, “My Cousin Rachel”, “The Mummy”, “The Lobster”, “Constantine” ve “The Fountain” gibi önemli yapımlarda rol almıştı. "The Constant Gardener" filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar Ödülüne layık görülmüştü. Geçen yıl ise "The Favourite" filmindeki oyunculuğu ile en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar Ödüllerine aday olarak gösterildi.

Yorumlar