Deniz Gamze Ergüven; The Handmaid's Tale Dizisini Yönetti

Deniz Gamze Ergüven; The Handmaid's Tale Dizisini Yönetti

Deniz Gamze Ergüven; The Handmaid’s Tale dizisinin en iyi bölümünü yönetti.

Fransa-Türkiye ortak yapımı olan Mustang filmini yöneten; bu film Türkiye tarafından Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adayı gösterilmeye uygun görülmeyince Fransa’nın aday adayı olan ve Oscar Ödülleri için adaylık elde etmeyi başaran Deniz Gamze Ergüven kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. Mustang’in ardından başrolünde Daniel Craig ve Halle Berry’nin yer aldığı ve ABD’deki ırkçılık problemine yakın ve sorgulayıcı bir bakış atan Kings filmini yöneten Ergüven; geçen yıl Sean Penn’li The First dizisinin iki bölümüyle dizi yönetmenliğine başladı. (Kings filminin Cinedb eleştirisini buradan okuyabilirsiniz.

Deniz Gamze Ergüven’in Yönettiği The Handmaid’s Tale Dizi Bölümü En Yüksek Puanı Aldı

Gururumuz Deniz Gamze Ergüven; The Handmaid’s Tale dizisinin üçüncü sezonunun 11. bölümünde yönetmenlik yaptı. Ergüven’in yönettiği bölüm IMDB üzerinden 9.6 puan aldı ve dizinin bugüne kadar en yüksek puan alan bölümü oldu. Kanada; Toronto’da çekilen bölümün ismi Liars.
 

Deniz Gamze Ergüven Kimdir?

Ergüven; 4 Haziran 1978’de Ankara’da doğdu ve Paris’te büyüdü. Ergüven sinema eğitimini 2002’de Fransa’nın en ünlü sinema okulu olan La Femis’te aldı. İlk kısa filmiyle Cannes Film Festivali’nde yarışan Ergüven; 2015 yılında Fransa’dan Oscar adayı olan Mustang isimli filmi yönetti.

Yorumlar