“Direniş Karatay” Vizyon Tarihini Aldı!

“Direniş Karatay” Vizyon Tarihini Aldı!

Yönetmen koltuğunda Selahattin Sancaklı’nın oturduğu, senaryosu Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok tarafından kaleme alınan filmin başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan ve Yurdaer Okur  gibi başarılı isimler var. Oyuncu kadrosunda  Burcu Özberk, Alperen Duymaz, Furkan Palalı,Bahadır Yenişehirlioğlu, Volkan Keskin, Cahit Kayaoğlu, Fırat Temir, Yusuf Aytekin ve Ece Yaşar gibi isimler de yer alıyor. 

Dünya’nın en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve Celaleddin Karatay’ ın hikayesini beyaz perdeye aktaran filmin çekimleri Temmuz ve Ağustos aylarında Konya’da tamamlandı ve film vizyon tarihini aldı.

Alaattin Keykubat’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine tahta geçen oğlu Gıyaseddin, babası gibi güçlü karaktere sahip bir devlet adamı değildir. Bu zayıflık Moğolların baskısını ve Selçuklu üzerindeki iştahını artırmaktadır. Tüm tecrübe ve gücü ile halkı büyük bir direnişe hazırlayan Emir Celaleddin Karatay; kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla Anadolu’nun sessiz kahramanlarını yanına alacaktır.

Film 9 Mart 2018 tarihinde izleyicisiyle buluşacak.

Direniş Karatay

Direniş Karatay

Vizyon Tarihi: 09 Mart 2018
Tür: Savaş , Tarih , 2018