Diriliş Dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ'dan Malazgirt Filmi

Diriliş Dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ'dan Malazgirt Filmi

Rekortmen dizi Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ; yeni bir film yapıyor.

Türkiye'nin en başarılı dizilerinden biri haline gelen ve yıllardır milyonlarca insanın bir numaralı gündemi olan Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ; sevenlerine büyük bir müjdeyle geldi. Bugünlerde yurt dışı satışları ile adından söz ettiren ve başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı Diriliş Ertuğrul ve ondan sonraki dönemi ekrana taşıyacak olan Burak Özçivit’in yer aldığı Diriliş Osman dizilerinin yapımcısı Bozdağ; yeni filminin senaryo kapağını paylaştı.

 

Mehmet Bozdağ’ın Yeni Filmi: Türkler Geliyor! Adaletin Kılıcı

Paylaşılan senaryoya göre hazırlık aşamasında olan filmin ismi Türkler Geliyor! Adaletin Kılıcı. Filmin senaryosunu yapımcı Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin birlikte yazacaklar. Yönetmen ise Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin ve Kutsal Damacana filminin yönetmeni Kamil Aydın. Bozdağ; paylaşımına “Yeni filmimiz… Sefer bizden, zafer Allah’tan…” notunu düştü.

Türkler Geliyor! Filmi Malazgirt’i Anlatabilir

Türkler Geliyor! Adaletin Kılıcı filminin konusu ile ilgili hiçbir bilgi veya paylaşım bulunmuyor. Ancak bazı çıkarımlar yapmak mümkün. Geçmişte Bozdağ; Diriliş Ertuğrul’dan sonra 1071 Malazgirt Zaferi’nin dizisinin yapmak istediğini söylemişti. Buradan yola çıkarak filmin Malazgirt Savaşı’nın öncesini ve sonrasını anlatacağını düşünebiliriz. Bir diğer ihtimal ile özellikle “Adaletin Kılıcı” ekinden yola çıkarak bize acaba Attila’nın Roma üzerinde ilerlediği dönemleri anlatması.
 
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2020
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar