Disney+ Aboneleri Aynı Hesabı Kullanamayacak

Disney+ Aboneleri Aynı Hesabı Kullanamayacak

Disney tek hesabı çok kişinin kullanmasını engelleyecek.

Dünya çapında Disney+ ismini taşıyacak ve Netflix’e rakip olacak dev bir seç-izle platformunu yayınlamaya hazırlayan Disney ve ABD’nin en ünlü TV firmalarından Charter bir araya gelerek çoklu kullanıcı sorununu çözmeye çalışacak. Disney; aynı hesabı birden çok kişinin kullanmasını korsanlık olarak tanımlıyor.

 

Kullanıcı Sınırı Disney+, Hulu ve ESPN+ Platformlarını Etkileyecek

Netflix platformu tek hesaptan aynı anda 2, 4 veya 6 ekrana kadar destekleyebiliyor. Bu durumda tek bir Netflix hesabı bazen onlarca kişi tarafından sırayla kullanabiliyor. Bu da platformun toplamda kazanacağı paranın düşmesine sebep oluyor. Disney ve Charter kendi platformlarında bu durumu engellemek için yola çıktılar. Geri sayımdaki Disney+ platformunda ve 16 milyon kişinin kullandığı Charter platformunda çoklu hesap ve ekran kullanımı mümkün olmayacak. Bu paket Hulu platformunu da kapsayacak. Yani eski sevgilinin hesabını kullanma dönemi bitiyor.
 

Korsan Hesaplar Nasıl Engellenecek?

Açıklamaların ardından gelen soruların üzerine Disney; çoklu hesap kullanımını nasıl engelleyecekleri konusunda bir şey söylemedi. Henüz bu konuda paylaşacakları bir detay olmadığını söyleyen Disney’in muhtemelen çoklu ekran içeren paket üyeliği satmayacağı düşünülüyor. Bu uygulamanın Netflix ve benzeri platformları etkileyip etkilemeyeceği de merak konusu.
 

Yorumlar