Disney Filmlerinin Vizyon Tarihleri Belli Oldu

Disney Filmlerinin Vizyon Tarihleri Belli Oldu

Disney, Avatar, Star Wars ve Marvel Serilerinin Yeni Filmleri İçin Vizyon Tarihlerini Açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda, Disney’in Fox’u satın alması Fox’un gelecek yapımları hakkında birçok soru işareti yaratmıştı. Disney’in yapım programı içerisinde Fox eserlerine nasıl yer vereceği, yapımların nasıl sisteme dahil edileceği ve vizyon tarihlerinin ne zaman olacağı sinemaseverler tarafından merak ediliyordu. Disney, suskunluğunu bozarak Fox’tan devraldığı yapımların vizyon tarihlerini açıkladı. Disney’in vizyon tarihleri hakkında açıklama getirdiği filmler arasında ‘Star Wars’ üçlemesinin ilk filmi, ‘Avatar’ serisinin devamı, ‘The New Mutants’ filmi ve Marvel sinematik evreninin yeni filmi ‘Black Widow’ var.

 

Star Wars serisinin yeni üçlemesinin ilk filmi ‘Star Wars: The Last Jedi’ 16 Aralık 2022 tarihinde Star Wars hayranları ile buluşacak. Serinin ikinci filmi 20 Aralık 2024, üçüncü filmi ise 18 Aralık 2026 tarihinde vizyona girecek. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Rian Johnson üstleniyor.

 

‘Avatar 2’ filminin yeni vizyon tarihi ise bir yıl ertelenerek 17 Aralık 2021 olarak olarak belirlendi. ‘Avatar 3’ - 22 Aralık 2023, ‘Avatar 4’ -  19 Aralık 2024 ve serinin son filmi ‘Avatar 5’ ise 17 Aralık 2027 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

 

Başta 2018 yılında gösterime girmesi planlanan ‘The New Mutant’ filmi ise 3 Nisan 2020 tarihinde sinemalarda olacak.

 

Marvel Sinematik Evreninin bir dönemi geçtiğimiz aylarda gişeleri alt üst eden ‘Avenger: Endgame’ filmi ile kapanmıştı. Bu evrenin yeni filmlerinden olan ‘Black Widow’ için vizyon tarihi belirlendi. Filmin 1 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

 

Yorumlar