Disney’ in Merakla Beklenen Filmi “Cruella”

Disney’ in Merakla Beklenen Filmi “Cruella”

Disney’in merakla beklenen filmi Cruella’nın vizyona girmesine sayılı günler kaldı.

İlk olarak 1950'lerde Dodie Smith'in kitabında görülen ve Disney'in 1961 yapımı animasyonunda ve 1996 yılındaki yeniden yapım filminde ve 2000 yılındaki devam filminde beyazperdede hayat bulan Cruella de Vil karakteri hala izleyicileri canlılığı, süse karşı merakı ve zekasıyla büyülemeye ve heyecanlandırmaya devam ediyor.

Oscar ödüllü Emma Stone, sinemaların en kötü şöhretli ve modaya düşkünlüğüyle bilinen kötülerinden birinin, efsanevi Cruella'nın isyankâr ilk günlerini konu alan yepyeni bir film olan Cruella’da başrolde. 1970'lerin Londra'sında punk rock devriminin ortasında geçen Cruella, tasarımlarıyla adını duyurmaya kararlı zeki ve yaratıcı bir kız olan Estella adında genç bir dolandırıcıyı konu alıyor.

Estella, onun haylazlık hevesini beğenen iki genç hırsızla arkadaş olur ve birlikte Londra sokaklarında kendilerine bir hayat kurarlar. Estella’nın moda yeteneği, iki kez Oscar kazanmış Emma Thompson tarafından canlandırılan, son derece şık ve korkutucu bir moda efsanesi olan Barones von Hellman'ın dikkatini çeker. Ancak ilişkileri, Estella'nın karakterinin kötü tarafını kabul etmesine ve kaba, modaya düşkün ve intikam peşinde koşan Cruella’ya dönüşmesine neden olacak bir dizi olayı başlatır.

Cruella filminin başrollerinde Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry ,Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste  ve Mark Strong  yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Craig Gillespie, senaryosunu Dana Fox ve Tony McNamara üstlendi. Hikayesini Aline Brosh McKenna  ve Kelly Marcel ve Steve Zissis,  Dodie Smith'in “Yüzbir Dalmaçyalı” romanından uyarladı. 

Craig Gillespie tarafından yönetilen Cruelle, 2 Temmuz Cuma günü sinemalarda!

Cruella Filmi Fragmanı

Yorumlar